Diyet İçin Dikkat Edilmeli

Diyet İçin Dikkat Edilmeli

Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Kalelioğlu, yaz aylarının gelmesi ile birlikte başta kadınlar olmak üzere vatandaşların diyet programlarına yönelmeye başladıklarını açıkladı. Kadınlar ve erkekler tarafından diyet yapılırken bazı konularda dikkatli olunmasını öneren Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Kalelioğlu, bu konuların en başında sağlığın geldiğini açıkladı.

Sağlıklı bir diyetin kişiye özel olması gerektiğini belirten ve vücudun gün içerisinde gerekli olan vitamin, mineral ve potasyum gibi destekleri alması gerektiğine değinerek sözlerine devam eden Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Kalelioğlu, bu konuda kişilerin doktorlar tarafından kendilerine özel hazırlanacak diyetlere uyarak daha kolay kilo verebilecek olduklarına değindi.

Doktor Kontrolünde Olması Gerekiyor


Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Kalelioğlu, doktor kontrolünde olmayan diyetlerin insan sağlığı açısından çok riskli olduğuna değinerek, bunun önlenmesi gerektiğini belirtti. Kişilerin kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmemesi ve herkesin aynı diyet programını uygulamaması gerektiğine değinerek sözlerini sonlandıran Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Kalelioğlu, yaz aylarında meyve tüketiminin önemli olduğunu, diyet yapanların doktorlarından alacak oldukları önerilere göre meyve tüketebilecek olduklarını açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 12:53
YORUM EKLE