Çocuklarınıza Asla Vermemeniz Gereken Yiyecekler

Çocuklar için sağlıksız olan gıdalar nelerdir? çocuklara asla vermemeniz gereken yiyecekler.

Çocuklarınıza Asla Vermemeniz Gereken Yiyecekler

Çocuklarınıza asla vermemeniz gereken yiyecekler.

Elma suyu

Davranışsal sorunları ortaya çıkarabilir, çocuklukta obezite, yüksek tansiyon ve tip 2 diyabet hastalığına katkıda bulunabilir. Çocuk doktorlarına göre, 2 yaşın altındaki çocukların hiç şeker almaması gerekir.

Bal

Küçük çocuklara kesinlikle bal verilmemelidir. Bu, felce ve muhtemelen ölüme neden olabilir. Bal, yüksek fruktozlu mısır şurubu ilavesiyle akıcı hale gelir. HFC çocuklukta obezite, yüksek tansiyon ve tip 2 diyabete katkıda bulunur.

Soda

Soda, katkı maddeleri ile tatlandırılmış bir içecektir. Çalışmalar soda ile obezite, tip 2 diyabet ve davranışsal konularla ilişkilendirilir. 20 ml. bir şişe sodada, çocuğa tavsiye edilen şeker limitinin dört katı vardır.

Diyet bisküvi

Granolayı tatlandırmak ve saklamak için yüksek fruktozlu mısır (HFC) şurubu kullanılır. HFC davranışsal konularla bağlantılıdır ve çocuklukta obezite, yüksek tansiyon ve tip 2 diyabet hastalığına katkıda bulunur.

Şeker

Şekerler, suni şekerler ile tatlandırılırlar, yiyecek boyaları ve yapay lezzetler ile doludurlar. Bunlar da davranışsal sorunlar, çocuklukta obezite, yüksek tansiyon ve tip 2 diyabet gibi rahatsızlıklara yol açabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 02:25
YORUM EKLE