'Uluslararası Toplum Beraber Hareket Etmeli'

'Uluslararası Toplum Beraber Hareket Etmeli'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bugün Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında konuştu. Türkiye'nin son dönemde kimyasal silah kullanılması ile ilgili olarak kimyasal silah kullanıldığını doğruladığını açıklayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Suriye'de hesap yapılma noktasının ötesine geçildiğini doğruladı.

Türkiye'nin uluslararası toplum ile birlikte hareket etmekte istekli olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Bozdağ, Esed rejiminin saldırılarının ise Türkiye tarafından kınandığını, bu tür saldırıların kabul edilemez olduğunu tek tek ifade etti.

Bozdağ'ın Resmi Açıklaması


Sayın Trump'ın konuyla ilgili açıklamaları oldu, başka açıklamalar da yapıldı. Baktığınız zaman bu açıklamalar birbirini teyit eden açıklamalar değil. Birisi başka söylüyor, öbürü başka söylüyor. Ama bir de ortada fotoğraflar, görüntüler, haberler var. İncelediğinizde, bu görüntülerin normal silahlarla oluşmadığına dair uzmanların kanaatleri var.

Uluslararası toplum burada birlikte hareket etmelidir. Aksi halde farklı olumsuz sonuçlar da ortaya çıkabilir. Uluslararası toplumun Suriye konusunda artık rekabeti bir tarafa bırakıp, kendi çıkarlarını bir tarafa bırakıp, insanlığın hukukunu koruyan, uluslararası sözleşmelere uygun hareket etmesi gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 22:34
YORUM EKLE