Saadet Partili Milletvekilinin sözlerine suç duyurusu

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın TBMM’de söylediği sözler üzerine, Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER) de bir suç duyurusunda bulundu.

Saadet Partili Milletvekilinin sözlerine suç duyurusu

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın TBMM’de söylediği sözler üzerine, Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER) suç duyurusunda bulundu.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın TBMM’de 15 Temmuz ile ilgili söylediği sözler üzerine FETÖ ile Sivil Mücadele Platformu olarak da bilinen Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER) de, Saadet Partisi İstanbul milletvekili Cihangir İslam hakkında suç duyurusunda bulundu. Başkan Muhammed Gömük tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, Cihangir İslam’ın, devletin kurum ve organlarını aşağılama, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından cezalandırılması istendi.

İzmir merkezli derneğin suç duyurunda, "Şüphelinin 15 Temmuz hain darbe girişimini, ’iki batılın çatışması ve menfaat kavgası’ olarak nitelendirmesi Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcut hassas sürecinde ve siyasal tablosunda toplumun bir kısmını diğer bir kısmına karşı harekete geçirmeye ve düşmanlık tohumlarını yeşertmeye müsait ve alenen aşağılama amaçlıdır. Kabul edilmesi mümkün değildir. Nitekim o gece ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast edilmiş ve birçok şehit verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Ne demişti?

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, meclis kürsüsünden, "Siz kadir kıymet bilmez, siyaseten nankörsünüz. 15 Temmuz bahane, bütün muhaliflerinizi, hakkı söyleyenleri, zulmünüzü yüzünüze söyleyenleri tasfiye ediyorsunuz. Zulmediyorsunuz ve zalimsiniz. Allah'a kulluk etmiyorsunuz aciz bir kula kulluk ediyorsunuz. Beddua alıyorsunuz. 'Ocakları sönsün, soyları kurusun, Allah belalarını versin' diyor insanlar size" demişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 19:26
YORUM EKLE