Özhaseki: "Hızlı çalışacağız"

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Kamuda yavaşlık olmaz, uçak gibi çalışacağız, hızlı çalışacağız." dedi.

Özhaseki: "Hızlı çalışacağız"

AK Parti Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, "Kamuda yavaşlık olmaz, uçak gibi çalışacağız, hızlı çalışacağız." dedi.

Çankaya’da, Seçim Bürosu açan Özhaseki, "İhtilal olursa,’Ben karşıyım, tankın üzerine çıkarım’ diyenler, ihtilal gecesi pazarlık edip, sıvışıp kaçtılar. Bazıları da 2-3 gün evden çıkmadılar." diye konuştu.

Anadolu’da, 3 bin, 5 bin nüfuslu ilçelerin, belediye başkan adaylarının proje yazdığını söyleyen Özhaseki, "İnsanlara diyorlar ki, ’Bizi seçerseniz, 5 yıl boyunca bunları yapacağız’, ya sizde söyleyin hadi, yok ’yavaş yavaş’ diyor. Ya ne yavaşı kardeşim, bizim ilçelerle birlikte neredeyse 5 bin tane projemiz var. Yavaşlık evde olur. Yorulur eve gidersiniz, pijamayı giyip, çay içip oturursunuz. Yavaş yavaş orada vakit geçirirsiniz eyvallah ama kamuda yavaşlık olmaz, uçak gibi çalışacağız, hızlı çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Sahte senet konularında kendisinin suçlandığını anlatan Özhaseki, "Avukatları çağırdım. Dosyaları önlerine koydum, ’Çalışın, bende göreyim’ dedim. Emin olun, gördüğüm manzara şu, yıllarca ticaret yaptım, hukuk tahsilim var ancak bu kadar kirli bir iş görmedim. Soru, soru içerisinde, bunlara cevap vermesi gereken adam, bugün basın bülteni yayınlıyor, hiçbir soruya cevap vermiyor." dedi.

Liyakate önem vereceğini, bilmeyen birisinin iş başına getirilmesinin doğru olmayacağını aktaran Özhaseki, "Rahmetli Necip Fazıl diyor ki, ’Bana deseler ki, işi bilmeyen bir adamın belediyesinde, beldesinde yaşamak mı istersin, yoksa ağma bir şoförün arabasında seyahat mı etmek istersin.’ Benim tercihim kesinlikle ikincisi olur, diyor. Ağma bir adamın arabasına binerim seyahat ederim, diyor" ifadelerini kaydetti. Özhaseki ,ekmek, su ve otobüs fiyatlarının tarife olduğunu söyledi.

Ankara Altınpark'taki Anfa Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Özhaseki’ye, eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek eşlik etti.

Özhaseki’ye, "baret ve seymen kıyafeti" hediye edildi.

YORUM EKLE