Mustafa Akıncı'ya, Çavuşoğlu'ndan sert sözler!

İngiliz The Guardian'a demeç veren Mustafa Akıncı'ya, Mevlüt Çavuşoğlu,'dürüst olmayan böyle bir kişiyle hiç çalışmadım' dedi.

Mustafa Akıncı'ya, Çavuşoğlu'ndan sert sözler!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Akıncıyla ilgili açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, Türkiye hakkında skandal demeç veren KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya sert çıktı.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NDAN SERT SÖZLER

Dürüst olmayan bir kişiyle hiç çalışmadım diyen Çavuşoğlu,"KKTC içindeki iç siyasetten sorumlu biri değilim. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız bu işten sorumlu.

Kıbrıs'ta bir çözüm için tutumumuz ortadadır. Bazı Batılı ülkelerde aşırı sağ ve aşırı sol partiler Türkiye'yi malzeme yaptılar. Ben ve hiç kimse bir siyasetçinin Kıbrıs'ta Türkiye'yi malzeme yapmasını beklemezdik. Kuzey Kıbrıs'ın haklarını biz savunurken böyle şeylerin olmasını nasıl izah edeceğiz. Biz ne diyoruz? O ne diyor? Biz müzakere sürecinde çok şey yaşadık. Dürüst olmayan böyle bir kişiyle hiç çalışmadım. Yakında bunları açıklayacağım.

Seçime Kıbrıs Türk halkı girecek. Biz Kıbrıs Türk halkının haklarını savunacağız. Akıncı ne yapmak istiyor? Türkiye terörle mücadele içindeyken bu açıklamaları neden yapmıştı? " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 13:40
YORUM EKLE