Muharrem İnce Merak Edilenleri Cevapladı

​​​​​​​Dün akşam bir TV kanalına canlı yayına çıkan cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimlerden sonra ilk kez merak edilenleri cevaplamak üzere canlı yayına çıktı.

Muharrem İnce Merak Edilenleri Cevapladı

Dün akşam bir TV kanalına canlı yayına çıkan cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimlerden sonra ilk kez merak edilenleri cevaplamak üzere canlı yayına çıktı.

Adaylıktan seçim gecesi neden açıklama yapmadığına kadar birçok soruya cevap veren Muharrem İnce, yeniden cumhurbaşkanı olacağını ve bunun için çalışacağını ama büyükşehir belediye başkanı adayı olmayacağını söyledi.

İnce öncelikle 107 miting yaptım ama yetmedi. Bir dahaki seçimlere kadar gitmediğim il değil köy kalmayacak. Köy köy gezeceğim 15 milyon insana sözüm var. Onların benden beklentisi var dedi. Başarının yüzde 30 ile değil, %51 ve üzeriyle olacağını ifade eden Muharrem İnce başka bir parti kurma niyetinde de olmadığını söyledi.

Hatalarımı Biliyorum

Apoletlerle çok uğraştım hatalarımı biliyorum. Bu yüzden neyi nerede yapmam gerektiğini daha net öğrendim. Doğru bir biçimde hareket etmek için önümüzde 5 yıllık bir süreç var. Bu süreçte halka daha iyi ulaşabiliriz dedi.

Seçim gecesi açıklama yapmamasıyla ilgili tehdit iddialarını yine yalanlayan Muharrem İnce ben açıklama yapmamayı tercih ettim, her şeyin netleşmesini bekledim. Uyduruk iddiaları kimin çıkardığını anlamıyorum dedi.

Yeni Parti Kurmayacağım

Olağanüstü kurul için kendisinin bireysel bir çabasının olmayacağını ifade eden Muharrem İnce genel başkanlık için arkadaşlarının imza toplamaya başlayacağını düşündüğünü ifade etti. Eğer genel başkanlık teklifi gelirse kabul ederim diyen İnce, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde onursal başkan siz olun genel başkan ben olayım dediğini söyledi. Birlikte yedikleri yemekte de herhangi bir tartışma ya da kavga yaşanmadığını bu durumun da uydurma olduğunu söyledi.

Erdoğan’ı Kutladım

Toplumun %51’inin seçtiği insanı elbette kutlarım. Herkesi kapsayıcı bir cumhurbaşkanı olması gereken ve halkın seçtiği kişileri kutlamak herkesin görevidir dedi.

YORUM EKLE