Kılıçdaroğlu rahip Brunson hakkında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün yapılan duruşmada tahliye edilen rahip Brunson hakında "Önce bir kararı görmemiz lazım. Hangi gerekçelerle bu kararın verildiğine bakmak gerekiyor. Darısı harp okulu öğrencilerinin er ve erbaşların başına. Onlarda inşallah kısa süre içinde tahliye olur" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu rahip Brunson hakkında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün yapılan duruşmada tahliye edilen rahip Brunson hakında açıklamalarda bulundu. 

Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesislerinde düzenlenen Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Ödül Töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Mahkemenin papaz Andrew Craig Brunson hakkında verdiği tahliye kararı ile ilgili sorular soruya mahkeme ayrıntılarını izleme şansı olmadığını belirten Kılıçdaroğlu,"Bugün yoğun bir gündemimiz vardı. Mahkeme ayrıntılarını izleme şansım olmadı. Önce bir kararı görmemiz lazım. Hangi gerekçelerle bu kararın verildiğine bakmak gerekiyor. Darısı harp okulu öğrencilerinin er ve erbaşların başına. Onlarda inşallah kısa süre içinde tahliye olur" şeklinde ifade etti. 

YORUM EKLE