İstanbul'da yeniden seçim olsa kim kazanır? İşte o anket sonucu

Anket raporuna göre İstanbul'da yeniden seçim yapılsa Belediye başkanlığını kim kazanır? Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki çekişme nasıl şekillenir? Yarışı kim lider tamamlar? Anket oranlarını haberimizde bula bilirsiniz...

İstanbul'da yeniden seçim olsa kim kazanır? İşte o anket sonucu

Yapılan anket sonucu Bir türlü belediye başkanını seçemeyen İstanbul'da seçim tam bir yılan hikayesine dönüşmüştü. Anket oranlarına göre İstanbul'da tekrar seçim olursa Millet İttifakı ve CHP'nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun oy oranı arttı. %7'lik artışla oy oranını %60'a çıkaran İmamoğlu Cumhur İttifakının ve Ak Parti'nin adayı Binali Yıldırımı geride bıraktığı görülüyor.

İMAMOĞLU 7 PUAN ARTTI!

Aydemir yaptığı açıklamada, yapılan son ankete göre 'Bugün kime oy verirsiniz?' sorusuna verilen yanıtlarda, Ekrem İmamoğlu'nun, Binali Yıldırım karşısında 7 puan farkla önde olduğunun görüldüğünü ifade etti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından itiraz süreci devam ediyor. İstanbul sonuçları için tüm gözler Maltepe'deki sayımların sona ermesinde ve AK Parti'nin seçimlerin yenilenmesine ilişkin yapması beklenen olağanüstü itiraz başvurusunda.

EKREM İMAMOĞLU'NUN OY ORANI YÜZDE 60 ÇIKTI !

Seçim itiraz sürecine ilişkin yapılan anketleri canlı yayında açıklayan Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, bir ankete göre, katılımcıların yüzde 60'ının Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazandığı yönünde düşüncesi olduğunu söyledi.

Aydemir, aynı ankette katılımcıların yüzde 67'sinin ise seçim sistemine ilişkin bir şüphesinin olmadığını dile getirdiklerini aktardı. Aydemir, "Yüzde 67 oranında seçim sistemine ilişkin bir şüphe yok vatandaşın kafasında. Seçimler sağlıklıdır diyor" dedi.

EKREM İMAMOĞLU OY ORANLARINI ARTTIRIYOR

Ankette 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' sorusuna verilen yanıtların sonucunu duyuran Aydemir, "'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz' deniyor, 7 puanlık bir farkın olduğunu görüyoruz Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında Ekrem İmamoğlu lehine" ifadelerini kullandı.

Aydemir, "Bir başka ankette de bu farkın 9'a çıktığı görülüyor" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 18:50
YORUM EKLE