İnce’den İmzalar Toplanıyor

CHP cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, mitinglerde elde ettiği başarıyı sürdürme niyetinde. İnce ve ekibi çarşamba ve perşembe gününden itibaren imza toplama işine resmi olarak başlıyor.

İnce’den İmzalar Toplanıyor

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İnce’nin önerilerine olumlu cevap vermezken Muharrem İnce’nin imzadan vazgeçmeye hiç niyeti yok. 630 imzayı toplayacağına emin olan Muharrem İnce CHP’nin yerel seçimlere yönelmesi gerektiğini söylüyor. Bu tür parti içi tartışmaların bir an önce son bulması gerektiğini söyleyen uzmanlar da bu şekilde devam edilirse CHP’nin kendi ayağına sıkacağı ifade edildi.

500 Taahhüt Verildi Mi?

Kulislerde imza atacaklarını taahhüt eden 500 kişi olduğu iddia ediliyor. Olağanüstü kurultay için en az 630 delegenin imzası gerekiyor. Bu çoğunluk sağlandığı zaman olağanüstü kurultaya gidilerek genel başkanlık gibi konular ele alınabiliyor. Önümüzdeki günlerde yeni sistem konusunda vekillere ve delegelere eğitimler verileceği ve nasıl bir politika izlenmesi gerektiği anlatılacak.

Muharrem İnce diğer yandan yurt içindeki gezilerine devam ediyor. Bu gezilerle birlikte br kere daha toplumun nabzını tutmuş olacak olan İnce, imzalar toplandıktan sonra genel başkanlık için harekete geçecek.

Yerel Seçimlere Odaklanmalı

CHP’nin bu kaybı değerlendirmek için birlik olup yerel seçimlere odaklanması gerektiğini ifade eden Muharrem İnce, yerel seçimlerde başarı oranının arttırılması gerektiğini, ondan sonra cumhurbaşkanlığı ve meclis konusunda erkenden çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu Çekilmeli

Kılıçdaroğlu’nun seçim sonucunun olumsuz olmasına rağmen istifa etmemesi, CHP içindeki bazı kişilerin dikkatini çekiyor. Muharrem İnce’yi destekleyen ekip, yenilik isteyen halkın sesini dinlemezse partinin bölüneceğini çok iyi biliyor. İkilik yaratmanın anlamsız olduğunu düşünen bu grup, yerel seçimlerde aynı akıbetin alınmaması için var gücüyle İnce’yi destekliyor. Önümüzdeki günlerde İnce’nin harekete geçmesi bekleniyor.

YORUM EKLE