İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli istifa etti!

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli istifa etti. Geçtiğimiz günlerde başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiası ile gündeme gelen Şişli'nin istifasını Ekrem İmamoğlu kabul etti.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli istifa etti!

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz'ın haberine göre; Yeşim Meltem Şişli’nin “hakkında yürütülen soruşturmanın selameti açısından” istifa ettiği öğrenildi.

BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA HAKARET İDDİASI İLE SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

İBB'den 27 Ocak'ta çıkarılan İSMEK bölge sorumlusu 14 kadın, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardı. Şişli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da 5 müfettiş görevlendirmişti.

Bekarlarla itfaiyecileri buluşturalım

Y.M.Ş'nin ''Bu bekarlarla itfaiyecileri buluşturalım, bir gece düzenleyelim, arkadaşları kaynaştıralım' dediği iddia edildi.

Siz başörtülerinizle otobüse binince terlemiyor musunuz?

Suç duyurusunda bulunan kadınlar Y.M.Ş'nin, "Bu parayla otobüse minibüse nasıl biniyorsunuz? Siz başörtülerinizle otobüse binince terlemiyor musunuz? Zor olmuyor mu?" gibi sorular sorduğunu hatta "Kokuyorsunuz." ifadesini kullandığını söylediler.

Avukat Ferah Yıldız, İBB'ye bağlı sanat ve meslek eğitim kurslarında bölge sorumlusu olarak çalışan 20 kişinin, 27 Ocak 2020'de işten çıkarıldığını ve bu konuda yasal yollara başvurduklarını söyledi.

Yıldız, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Y.M.Ş hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunup, "hakaret", "görevi kötüye kullanma" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından cezalandırılmasını talep ettiklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 19:26
YORUM EKLE