Her Şey Çok güzel Olacak! Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu, çocuk korosuyla birlikte söyledi

Bandırma Vapuru'nun Samsun'a yola çıkışının 100’ncü yılı anısına, "Uğurlar Olsun Bandırma-100 Yılın Hikayesi" adlı altında düzenlenen iftar etkinliğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkan adayı ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gecenin sonunda sahneye çıkarak çocuk korosu ile birlikte "Her şey güzel olacak" ve "Güzel günler göreceğiz çocuklar" şarkılarını söyledi. Binlerce İstanbullu da onlara eşlik etti.

Her Şey Çok güzel Olacak! Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu, çocuk korosuyla birlikte söyledi

Ekrem İmamoğlu, iftarını CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın Bakırköy'deki Pazar Alanı'nda binlerce İstanbullu ile birlikte açtı. Vatandaşlar, alana gelen İmamoğlu'na, ‘‘Ekrem Başkan'' sloganı eşliğinde sevgi gösterilerinde bulundu.

Vatandaşlarla ‘‘selfie'' yapan İmamoğlu, ulaşabildiği her yurttaşla anı fotoğrafları çektirdi.

CHP Kemal Kılıçdaroğlu da beraberindeki çok sayıda milletvekili ile iftara katıldı.

İmamoğlu ile beraberindeki heyet, Kılıçdaroğlu'nu alan girişinde karşıladı. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, iftara katılan 3 vatandaşla birlikte aynı masada oturdu.

Aynı masada Deniz Gezmiş'in kardeşleri, Bora ve Hamdi Gezmiş de yer aldı. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan iftara katılan herkes, okunan ezanın ardından hurma, çorba, etli yahni, pilav, ayran ve tatlıdan oluşan menüyle oruçlarını açtı.

Bandırma Vapuru'nun Samsun'a yola çıkışının 100'ncü yılı anısına, ‘‘Uğurlar Olsun Bandırma-100 Yılın Hikayesi'' başlığıyla düzenlenen iftar etkinliğinde, katılımcılara, ‘‘Çocuk Kalpleri Kumpanyası'' isimli koronun okuduğu şarkılarla dinleti sunuldu. Katılımcılar, Sunay Akın'ın kendine has keyifli anlatımıyla, Bandırma Vapuru ve İstiklal Mücadelesi ile ilgili tarihi bilgileri dinledi. Cumhuriyet'in kurulduğu ilk yıllarda kütüphanecilik alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Nuri Ulusu ile ilgili ilginç anıları katılımcılarla paylaşan Akın, İmamoğlu'na, ‘‘Sizden İstanbul'da büyük bir kütüphane yapmanızı ve adını, ‘Nuri Ulusu Kütüphanesi' koymanızı istiyorum. Çünkü bu ülkenin kahramanları, ‘Kurtlar Vadisi'nden değil, ‘kitap kurtları vadisinden' çıkmıştır'' şeklinde seslendi.

YORUM EKLE