EYT mitingine 1 milyon kişi

EYT mağdurlarının seslerini duyurmak için gerçekleştirdiği EYT mitingi yoğun katılım ile gerçekleşiyor.

EYT mitingine 1 milyon kişi

Emeklilikte Yaşa Takılanların yaşadıkaları sıkıntıları anlatmak için düzenlediği, EYT Maltepe Mitingine 1 milyon kişinin katılması hedefleniyor. 

Hedef 1 milyon katılımcı

Bugün gerçekleştirelecek olan EYT mitingine 1 milyon kişinin katılması hedefleniyor. CHP Ankara Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, EYT'lilerin 75 TL'lik prim yatırmadıkları zaman kendilerinin ve ailelerinin sağlık yardımından yararlanamadığını ifade etti. Yavaş, "EYT'liler 75 TL primi yatıramadığın zaman kendisi, ailesi, çocukları sağlık yardımından yararlanamıyor. Bunun farkında değiller. Belediye nerelere para ödemiyor ki? 75 TL EYT'lilerin parasını ödemek konuşulacak bir konu bile değil. Ankara'daki bütün EYT'lilerin sağlık priminin parasını yatırsak bir dinozor parası yapmaz" ifadelerini kullandı. Yavaş bunları ifade ederken, AK Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım ise " Biraz daha sabır" ifadelerini kullandı. 

Rüşvete karşıyız 

Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında müjdeli bir haber beklediklerini aktaran bir EYT mağduruna cevap veren, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Seçime kadar nasıl çıkacak. Sen bizden rüşvet istiyorsun, biz rüşvete karşıyız, hak konusu ayrı. Sizi belli açıdan haklı görüyoruz, belli açıdan imkanlara bakıyoruz, imkanlar zor. İnşallah imkanları denkleştirir öyle yaparız" şeklinde ifade etti. 

EYT mitingi saat kaçta

EYT mağdurlarının düzenlediği EYT Maltepe mitingi bugün saat 12:00 – 15:00 arasında Maltepe miting alanında gerçekleştirilecek. İstanbul Valiliği’nden emeklilikte yaşa takılanlar mitingine izin çıkmasının ardından konuyla ilgili duyuru Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 22:51
YORUM EKLE