Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşı Al Sani ile görüştü

Katar’a resmi ziyarette bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşı Al Sani ile görüştü

Katar’a resmi ziyaret düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Katar’a düzenlediği resmi ziyareti kapsamında Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile görüştü. Yapılan heyetler arası toplantıda Çavuşoğlu iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda iyi olduğunu vurguladı. Dışişleri Bakanı, "Katar ile İkili ilişkilerimiz Allah'a şükür her alanda mükemmel düzeyde." dedi. Bakan sözlerine "Bölgenin içinden geçtiği durum iki dost ülke arasındaki köklü olan bu ilişkilerin korunması ve daha da geliştirilmesini gerektiriyor." diyerek devam etti.

Mevlüt Çavuşoğlu sözlerini "Orta Doğu’daki siyasi, ekonomik ve güvenlik tehlikeleri göz önünde bulundurulursa bu tehlikelerin üstesinden gelmek için iş birliğimizi sürdürmemiz önemli hale geliyor. Bölgedeki terörle mücadele konusunda ve çekişmelerin barışçıl yollarla çözülmesi için desteğimizi sürdüreceğiz." diyerek noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 08:00
YORUM EKLE