Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lavrov'a Suriye Yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lavrov'a Suriye Yanıtı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde Suriye ile ilgili olumsuz açıklamaları ve Türkiye'ye yönelik olumsuz tavırlar sergilemesi ile tanınan Rus Dışişleri Bakanı Lavrov ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde sarf ettiği ''Türkiye, Afrin'i Suriye hükümetine teslim etmesi gerekiyor!'' sözlerine yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin neyi ne zaman kimlere teslim edecek olduğunun bilincinde olan bir ülke olduğunu belirterek, bununla ilgili olarak kendilerinin yeterli bilgi ve birikime sahip olduklarının mesajını verdi. Suriye rejimine destek vermesi ile tanınan Rusya'nın başta Esed rejimi olmak üzere bölgede kaosu yayan İran ile birlikte 2 ülkeden birisi olduğu biliniyor.

İşte Erdoğan'ın Açıklaması


"Bu çok yanlış bir yaklaşım. Biz Afrin'i kime geri vereceğimizi çok iyi biliyoruz. Öncelikle Suriye'de şu anda başka ülkelerin el altında, kontrol altında tuttuğu yerlerin Suriye'ye teslimi konuşulsun. 'Oraları rejim verdi' ifadesi bizi ikna etmez. Biz, yeri geldiği zaman Afrin'i, Afrinlilerin kendisine bizzat teslim ederiz. Ama bunun zamanı bize aittir; onu da biz belirleriz, Sayın Lavrov değil."
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 22:11
YORUM EKLE