CHP’de Tartışmalar Hız Kesmiyor.!

Muhaliflerin partiyi olağanüstü kurultaya götürecek yeterli sayıda imzaya ulaşmasıyla birlikte geri sayımın başladığı CHP’de ‘değişim’ tartışmaları devam ediyor.

CHP’de Tartışmalar Hız Kesmiyor.!

24 Haziran seçimlerinin ardından Muharrem İnce’ye yakın isimlerin değişim tartışmalarıyla boğuşan CHP’de muhalif kanat ve parti idaresi arasındaki kriz giderek derinleşiyor. Ana muhalefette dün de vekiller ve il başkanları sahneye çıktı. 59 CHP’li İl başkanı Ankara’da bir araya gelerek Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıkladı. Ortak bildiriye imza atan il başkanları, delegelere “kurultay taleplerinden vazgeçin” çağrısında bulundu.

129’A KARŞI 12

Aralarında Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya il başkanlarının da bulunduğu CHP’li isimler Çankaya’da bulunan Bülent Ecevit Okulunda ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “İmza süreci partimize zarar vermektedir. Olağanüstü kurultay çalışması yapılması doğru değildir” denildi. Ardından CHP’li 129 milletvekili, 59 il başkanının olağanüstü kurultay taleplerine karşı yaptığı açıklamaya destek veren bildiri yayımladı. CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel ile çok sayıda CHP milletvekilinin katılımıyla TBMM’de yapılan açıklamada, imzalı bildiri okundu. CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu tarafından okunan bildiride, 24 Haziran seçiminden hemen sonra uygulamaya konulan “tek adam rejiminin” genel hukuk kurallarına aykırı bir şekilde hayata geçirilmeye başlandığı iddia edildi.
Bildiride, “Yaklaşan yerel seçimler öncesinde başarıya ulaşmanın birlik ve beraberlik içinde zaman kaybetmeden çalışmalara başlamak olduğu bilinci ile bu gün kurultay tartışmalarına odaklanmanın ve ülkenin gerçek gündeminden uzaklaşmanın doğru olmadığı kanaatindeyiz. Geldiğimiz süreçte kurultay toplanmasına yönelik imza sayıları üzerinden bir algı oluşturmanın ve bu tartışmayı devam ettirmenin partimize ve ülkemizin aydınlık geleceğine zarar verdiği aşikârdır” denildi. Fakat okunan bildiriye aralarında Gürsel Tekin ve Selin Sayek Böke’nin de yer aldığı 12 milletvekili destek vermedi.

İHA

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 08:21
YORUM EKLE