CHP Milletvekili Mahmut Tanal: 'Başörtüsü Hacca giderken takılır'

Cumhuriyet Halk Partisinin İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal TBMM kürsüsünden skandal başörtü açıklaması yaptı. CHP Milletvekili Tanal, Başörtüsünün Hacca giderken takılacağını söylemesine tepki büyüyor.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal: 'Başörtüsü Hacca giderken takılır'

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'de yaptığı skandal başörtüsü açıklamasında tepkileri üzerine çekti.

Mahmut Tanal'ın açıklaması hakkında A Haber'e konuşan AKP Milletvekili İffet Polat: 'Fetö ahlakı tamamen bu kişinin ahlakı olmuştur' dedi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat skandal ifadelere yönelik konuşması:

"Dün 161 sıra sayılı Coğrafi Bilgi Sistemleri Kanunları görüşülürken Mahmut Tanal partisi adına söz aldı ve bir ifadede bulundu. Bu ifade şöyleydi, 'kadınların nerede örtüneceği bellidir, Kabe'ye giderken, namaz kılarken ve taziyeye giderken kapanır.' Bizde o esnada müdahale ettik fakat bizim sesimizi bastırdılar." dedi.

"CHP ZİHNİYETİ FETÖCÜLER İLE BERABER YÜRÜYEREK ONLARA BENZEMİŞLER"

Milletvekili İffet: "Şunu görüyorum ki CHP zihniyeti Fetöcüler ile beraber yürüyerek onlara benzemişlerdir. İyi ki CHP'nin içerisinde Mahmut Tanal gibi açık sözlü insanlar var da gerçek zihniyetlerini ortaya koyuyorlar. CHP'de yıllardır milletvekilliyi yapan Mahmut Tanal'ın 2013'de bir idare de başörtü yasağına ilişkin kaldırma itirazı vardır. 2013'den 2020'ye fikirlerini değiştirmemiştir. Tamamen FETÖ ahlakı bunun ahlakı olmuş durumdadır." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 19:54
YORUM EKLE