Bayraklı Belediyesi'nden Tis müjdesi

İzmir Bayraklı Belediyesi, DİSK Genel-İş 6 Nolu şube ile 110 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzaladı.

Bayraklı Belediyesi'nden Tis müjdesi

Bayraklı Belediyesi'nin imzaladığı ve 30 Haziran 2020 tarihine kadar geçerli olacak sözleşmeye göre, Bayraklı Belediyesi'nde çalışan işçilerin en düşük maaşı 3 bin 500 TL oldu. 

KHK ile belediye kadrosuna geçen işçiler için sevindirici 

Sözleşmeye gereği, KHK ile belediye şirketinden, Bayraklı Belediyesi Personel AŞ'ye geçen işçiler, yüzde 4'lük Yüksek Hakem Kurulu'nun zammının yanı asgari ücret farkı ve yüzdelik dilimler maaşlarına eklenecek. İşçiler için ayrıca yol ve yemek ücretleride düzenlenecek. Bunların yanı sıra işçilere, haftada 2.250 gr yoğurt ve yılda 1 defaya mahsus olmak üzere sivil mont kaban ve ayakkabı verilecek. Ayrıca yaklaşık 400 TL değerinde erzak hakkıda işçilere sunulan imkanlar kapsamına alındı. 

"Taşeron'dan kadroya geçen işçiler için mücadeleyi bırakmıyacağız"

DİSK Genel-İş 6 Nolu Şube Başkanı Emine Yılmaz, işçiler için çağın gereklerine uygun bir yaşam düzeyi sağlamak için mücadele edeceklerini aktardı. Yılmaz, "Bu sözleşmeyle birlikte KHK ile kadroya geçen tüm işçi arkadaşlarımız toplu sözleşme, grev ve sendika hakkını elde etmiş bulunuyor. 10 yıldır birlikte çalıştığım ve 3 yıldır birlikte sendikal hak ve özgürlükler konusunda bize destek veren Hasan Karabağ unutulmayacak, işçi, emekçi, örgütçü bir başkan olarak yüreklerimizde yer alacaktır. Bundan sonra KHK kanunlarına karşı işçilerin ekonomik sosyal kültürel düzeylerini yükseltmek, arkadaşlarımızın insan onuruna yarışır ve çağın gerekliliklerine uygun bir yaşam düzeyini sağlamak için mücadelemiz devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

Her zaman işçinin yanında olduk 

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, her zaman işçinin yanında olduklarını söyledi. Karadağ, "10 senedir maaşlarınızı geciktirmeden verdik. Her zaman çalışanlarımızdan yana olduk. Umarız bundan sonra da yine aynı şekilde devam eder. Bu toplu sözleşme tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 15:16
YORUM EKLE