'Bahçelisiz Siyaset' paylaşımına ABD'den ikinci özür geldi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ankara Büyükelçiliği, resmi twitter hesaplarından gazeteci Ergun Babahan'nın MHP Lideri Devlet Bahçeli ile ilgili yaptığı paylaşımının beğenilmesi üzerine bir ikinci özür mesajı daha yayımladı.

'Bahçelisiz Siyaset' paylaşımına ABD'den ikinci özür geldi

ABD elçiliğinden duyurulan açıklamada, 'Dün Twitter hesabımızda gerçekleşen hatadan dolayı özür dileriz. Ergun Babahan ile bir ilişiğimiz olmadığı gibi, attığı tweetin de içeriğini onaylamıyor ve kabul etmiyoruz. Söz konusu hatadan üzüntü duyduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz' dedi.

Büyükelçiliğin, Ergun Babahan'ın kişisel hesabında paylaştığı "Türkiye hakları Bahçelisiz bir siyaset dönemine hazır olmalı" ifadesini içeren twiti beğenmesi dikkat çekmişti.

Ergun Babahan kendi sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı

'Bir tweet attım, hayatım değişti' ifadeleriyle başladığı yazısında 'Devlet Bahçeli gibi bir siyasi kimliğin sağlık durumunun haber teşkil ettiğini ve her gazeteci gibi kendisinin de Türkiye'deki birçok konuyu etkileyecek gelişmeleri takipçileriyle paylaştığını' dile getiren Babahan, "İşimizi, gazetemizi, yaşamımızı elimizden aldınız ama tweet atma hakkımızı, gerçekleri dile getirme özgürlüğümüzü elimizden alamayacaksınız." ifadelerini kullandı.

Ergun Babahan, 'Bahçeli’nin sağlık durumunun artık aktif siyasi hayata dönmesine el vermeyecek noktada olduğunu' iddia ederek, bu gelişmeyi "Ankara’da herkesin bildiği bir sır" olarak aktardı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 10:44
YORUM EKLE