Adalar'dan sandıktan Erdem Gül çıktı

Adalar'da seçimi Erdem Gül kazanırken Özlem Öztekin Vural ikinci sıraya yerleşti.

Adalar'dan sandıktan Erdem Gül çıktı

Adalarda sandıkların tamamı açıldı. Seçimi %49,9 oyla CHP'nin adayı Erdem Gül kazanırken Özlem Öztekin Vural %30,6 oy aldı.

ERDEM GÜL KİMDİR?

Erdem Gül; 1967 yılında Giresun'da doğdu. Uzun süre parlamento muhabirliği yaptı ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilciliği görevinde de bulundu. Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Stajyerlik döneminin ardından 1992 yılında ANKA Ajansı'nda profesyonel gazetecilik yapmaya başladı.

Taraf Gazetesi'nde görev yaptı ve 2010 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde parlamento muhabiri olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu'nda Haber Müdürü oldu. 22 Ekim 2014 tarihinde Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilciliği'ne getirildi.

26 Kasım 2015 tarihinde MİT TIR'ları haberinden ötürü dönemin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile birlikte tutuklandı 92 gün sonra serbest bırakıldı. 6 Mayıs günü yapılan duruşmada, Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı davada Can Dündar'a "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak" suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası verilirken, Erdem Gül de aynı suçtan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 9 Mart 2018'de Yargıtay, Erdem Gül'ün beraatına karar verdi.

Erdem Gül, evli ve iki çocuğu vardır.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 23:49
YORUM EKLE