31 Mart 2019 Yerel Seçin Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

Yerel seçimler için oy kullanma işlemi doğu illerinde saat 07.00 itibari ile başladı ve 16.00 itibari ile son buldu. Diğer illerde ise saat 8.00'da başlayan oy verme işlemi 17.00 itibari ile son bulacak.

31 Mart 2019 Yerel Seçin Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

31 Yerel Seçimlerinde 56 milyon seçmen oy kullandı ve şimdi o seçmenler yerel seçimlerin sonuçlarını merak ediyor peki 31 Mart Yerel Seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Oy sayımına başlandı

Doğuda bulunan 32 ilde oy kullanma işlemi bitti ve hemen akabinde oy sayımına başlandı. 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticiler için doğuda oy sayım işlemine başlandı. Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te oy verme işlemi saat 07.00’de başladı. Bu kentlerde saat 16.00 itibarıyla sandıklar kapandı ve hemen akabinde oy sayım işlemine geçildi. 

Sonuçlar saat kaçta açıklanacak

Saat 5 itibari ile oy verme işlemi bitecek fakat ve ardından sayım işlemi başlayacak. Oy verme işlemi ve sayım başlayacak fakat oy oranlarının açıklanması için YSK'nın getirmiş olduğu yayın yasağının kaldırılması gerekecek. Yayın yasağının kalması itibari ilede oy oranları ve kazanan adaylar aktarılabilecek. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 17:13
YORUM EKLE