Mersin'de fuhuş bahanesiyle insanların görüntüsünü çekerek şantaj yapan şahıslar tutuklandı

Mersin'de fuhuş bahanesi ile eve çağırdıkları kişilerin görüntülerini çekerek şantaj yapan çete çıktıkları mahkemece tutuklandı.

Mersin'de fuhuş bahanesiyle insanların görüntüsünü çekerek şantaj yapan şahıslar tutuklandı

Mersin'de ahlak büro amirliğine gelen bir ihbarı değerlendiren Ahlak büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen operasyon kapsamında sosyal medyadan iletişim kurup fuhuş bahanesi ile eve çağırarak gizlice görüntülerini çekip şantaj yaptıkları iddia edilen 1'i kadın 2 kişi Ahlak Büro Amirleri ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi. Adliyede çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Adliyeye sevk edildiği sırada elleriyle yüzünü kapatarak ağladığı göründü 
  Alınan bilgiye göre polis ekiplerine başvuran bir kişi, sosyal medya üzerinden tanıştığı bir kadınla ilişkiye girdiği sırada görüntüye alındığını ve bu kayıtların kendisine şantaj  unsuru olarak kullanılarak bir gün süreyle elleri ve ayakları bağlı tutulduktan sonra, 25 bin 267 lira parasının zorla alındığını bildirdi. Ayrıca Y.B. adlı bir kadın da kendisine zorla fuhuş yaptırıldığını ileri sürerek şüphelilerden şikayetçi oldu. 
  Şikayet üzerine hareket geçen Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez Yenişehir ilçesinde bir eve düzenledikleri operasyonda, Ç.B. ve E.B. adlı şüphelileri gözaltına alırken, evde yapılan aramada 23 adet dijital materyal, 2 cep telefonu, çok sayıda kamera kaseti, 1 adet kuru sıkı tabanca ile bu tabancalara ait fişek ve bir miktar uyuşturucu ele geçirdi. 
  Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler sevk edildikleri mahkemece tutuklanırken, zanlılardan Ç.B. eliyle yüzünü kapatarak uzun süre gözyaşı döktü. 
                         

İHA

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 13:15
YORUM EKLE