O Ses Türkiye 2020 Şampiyonu Alkan Dalgakıran kimdir?

O Ses Türkiye Şampiyonu Alkan kimdir? sorusu merak edilmeye başlandı. Dün akşam belirlenen O Ses Türkiye'nin şampiyonu belli oldu. Halk SMS'leri ile belli olan şampiyon Alkan Dalgakıran oldu. Peki 2020 O Ses Türkiye Şampiyonu Alkan Dalgakıran kimdir, nereli, kaç yaşında? Hepsi haberimizde...

O Ses Türkiye 2020 Şampiyonu Alkan Dalgakıran kimdir?

O Ses Türkiye Şampiyonu Alkan Dalgakıran kimdir? Dün akşam TV8 ekranlarında O Ses Türkiye Şampiyonunu belirlemek için canlı yayın yaptı. Halk SMS'leri ile şampiyon Alkan Dalgakıran oldu. 

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU ALKAN DALGAKIRAN KİMDİR?

Seda Sayan'ın takımında yarışan ve şampiyon olan Alkan Dalgakıran, aslen Yalovalı'dır ve Bursa'da okuyor. 25 yaşında olan Dalgakıran, Trafik adında bir müzik grubunun üyesi. O Ses Türkiye'ye grubunu tanıtmak için katıldığını söyleyen Alkan, Grubu ile birlikte turlara katılıyor.

Alkan Dalgakıran, O Ses Türkiye'de il olarak Yalnızım ben şarkısını seslendirdi. Çok iyi bir performans sergileyen yarışmacı 4 juri üyesini döndürmeyi başarmıştı. 

Çarpraz düello turunda ise Alkan Dalgakıran, Hadise'nin takımından Sevcan Canbay ile eşleşti. Nilüfer şarkısını seslendiren başarılı yarışmacı, seyircilerin verdikleri oylar sonucunda yüzde 56/44 oranı ile çeyrek finale kalmayı başardı. Çeyrek finalde ise Alkan Dalgakıran'ın rakibi Beyaz'ın takımından Fethi Ahmet Fırat oldu. Bu turu ise Alkan Dalgakıran yüzde 59/41 oranı ile yarı finale kalmayı başardı. 

Alkan Dalgakıran, O Ses Türkiye yarı finali ilk turunda "Haydar Haydar" adlı şarkı ile sahne aldı. Bu turda elenenler arasında en fazla SMS oyunu alan Alkan Dalgakıran, sonraki tura geçmeyi başardı. İkinci turda ise "Bir Derdim Var" şarkısını söyleyen Alkan Dalgakıran'ı izleyiciler kullandıkları SMS'ler ile O Ses Türkiye finaline adını yazdırdılar. 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 01:41
YORUM EKLE