Necati Şaşmaz'dan yeni dizi geliyor

Necati Şaşmaz'ın yapımcılığını üstlendiği dizi için Antalya'da sıkı bir çalışma var. Kadrosu açıklanmayan dizi için Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin dizi için bir çok katkıda bulundu.

iha
Necati Şaşmaz'dan yeni dizi geliyor

Antalya Elmalı'da Pana Filmin yapıtığı Rumi dizisi başlıyor. Necati Şaşmaz'ın yapımcılığını yaptığı dizinin kadrosu açıklanmadı. Dizi için karakol binası için eski yapılar kullanıldı ve birçok kişi gece gündüz gece gündüz çalışıyor. Bina içerisine 100 kişilik yatakhane, yemekhane ve eğitim alanları yapıldı. Çekim sırasında kullanılacak olan askeri araçlar, askeri helikopterler ve bir çok askeri malzemeler temin edildi. Dizinin kamera arkasında 200'e yakın kişinin çalışacağı belirtildi.

Dizinin hangi kanalda olacağı netlik kazanmadı. Necati Şaşmaz fanları dört gözle dizinin yayınlanmasını bekliyor. Uzun süredir ekranlarda olmayan Necati Şaşmaz en son Kurtlar Vadisi Pusu dizinde oynadı ve ardından sinema filmi çeken Şaşmaz Kurtlar Vadisi Vatan filmin de seyirci ile buluştu.

Rumi Dizisinin Konusu

Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatını anlatacak olan Rumi dizisi, senaryosu ile dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor. Mevlana'nın 12 yaşında Moğol istilasının ardından Anadolu'ya kaçmasıyla başlayacak olan dizi tarihinde önemli şahsiyetlerden birisi olan ile karşılaşması ardından geçen 5 yıla kadar sürecek proje en pahalı yerli dizilerden olacak. 20 milyon TL nin üzerinde bütçe ayrılacak.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 09:15
YORUM EKLE