Kız Kardeşler filminin afişi ve fragmanı yayınlandı

13 Eylül'de Türkiye'de vizyona girecek olan Kız Kardeşler filminin fragmanı ve afişi yayınlandı.

Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde yapan, daha sonra Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Yönetmen ödülünün ve CICAE dağıtım ödülünün sahibi olan Emin Alper’in yeni filmi Kız Kardeşler, 13 Eylül’de Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Sinemaseverlerle buluşmak için gün sayan filmin vizyon afişi ve fragmanı bugün yayınlandı. 

ÜÇ KIZ KARDEŞİN HİKAYESİ

Kız Kardeşler’in afişini ünlü tasarımcı Volkan Topkaya yaparken, fragmanında kariyerine Los Angeles’ta devam eden Doğan Can Gündoğdu’nun imzası bulunuyor. 

Annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alan filmin başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçeryer alıyor. 

Türkiye prömiyerini 38. İstanbul Film Festivali’nde nisan ayında yapan Kız Kardeşler, festivalde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir), En İyi Müzik ve FIPRESCI ödüllerini kazanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 09:12
YORUM EKLE