İran'dan Suudi Prense Karşı Açıklama

İran'dan Suudi Prense Karşı Açıklama

Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman geçtiğimiz günlerde ABD temasları sırasında milyarlarca dolarlık silahlar aldıklarını açıklamış ve ABD tarafına bu konuda kendilerinin yanında olduğu için teşekkür etmişti. Selman, kısa süre önce ise ''İran ile savaşmaktan kaçınmalıyız. Eğer bunu başaramazsak muhtemelen 10-15 yıl içerisinde İran ile savaşmak zorunda kalacağız.'' ifadelerini kullanmıştı.

İran tarafından nükleer projelere devam edilmesi durumunda kendilerinin bu duruma müsaade etmeyerek yine benzer olarak İran'a karşı kendilerini korumak adına nükleer füzeler geliştirecek zorunda kalacaklarını belirten Veliaht Prens bin Selman'a karşı bugün İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi tarafından sert yanıt verildi.

Yaşı İle Vurdu


İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Selman'ı kastederek ''bu kişi ya kendisinden büyük birisi ile sohbet etmemiş, ya tarihi bilmiyor veya yaşından çiğ ve kibirli kişi savaşın ne demek olduğunu bilmiyor'' benzeri ifadeler kullandı. Suudi Arabistan, son dönemde ABD'nin desteğini arkasına alarak bölgede Türkiye, İsrail ve Lübnan, Ürdün gibi ülkeler ile İran'ı bitirebilecek güce sahip hale gelmeye doğru ilerliyor.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 18:02
YORUM EKLE