Hülya Avşar, 'Kadın çocuğa baksın' açıklaması

Hülya Avşar Youtube'da kanal açtı. İlk olarak Oytun Erbaş'ı konuk eden Avşar, yaptığı açıklamalarla yine gündem oldu.

Hülya Avşar, 'Kadın çocuğa baksın' açıklaması

En son 2018 yılında tv ekranlarında program yapan Hülya Avşar, uzun sürenin ardından youtube'da yayın yapmaya başladı. Hülya Avşar, Sansürsüz ve özgür bir şekilde yayın yapmak istediğini ve bunun için youtube'da yayın yaptığını söyledi.

İlk olarak Oytun Erbaş'ı konuk eden Hülya Avşar, Star TV'de Mehmet Aslantuğ ile yaptığı programda kadınları kızdıracak olay sözlere imza atmıştı. Yine hem erkekler hem de kadınlar için açıklamalar yapan Avşar, YouTube programının ilk bölümünde de 'kadınlar çocuk baksın' deyip söyledikleriyle eleştirildi. 

Kızı Zehra Çilingiroğlu'nu kendisinin büyüttüğünü söyleyen Hülya Avşar, bakıcıya da karşı olduğunu söyleyerek herkesi kızdıracak şu sözleri söyledi:

''Çocuğumu her zaman kendim büyüttüm. Anneler çocuklarını kendi büyütmeli, eşler çalışmalı. Eski sistemciyim. Çünkü doğru sistem bu. Erkekler çalışmalı, eve para getirmeli, hem kendini iyi, hem de erkek olduğunu hissetmeli. Bakıcı sistemi tamamen yok olmalı. Ben ilkokuldan liseye kadar kızım Zehra’yı okula götürdüm, aldım." 

Kadınlar evde çocuk baksın, eşler çalışsın'' diyerek yine cinsiyetçi açıklamlara imza atan Hülya Avşar, modern dünyanın getirileri yerine eski dönemlerdeki gibi aile yaşamının şimdi de olması gerektiğini iddia etti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 16:07
YORUM EKLE