Haluk Bilginer, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçildi

Bu yıl 47. si düzenlenen Uluslararası Emmy Ödüllerinin sahipleri belli oldu.

Haluk Bilginer, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçildi

Puhutv'de yayınlanan ve 12 bölümden oluşan Ay Yapımın başarılı dizisi Şahsiyet'in başrol oyuncusu Haluk Bilginer, dün akşam gerçekleştirilen 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Haluk Bilginer, Türkiye’nin Uluslararası Emmy ödülünü alan ilk oyuncusu oldu!

ABD'nin New York şehrinde gerçekleştirilen törene Şahsiyet’in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katılan Haluk Bilginer, ödül konuşmasına Türkçe ‘Merhaba’ diyerek başladı. Uluslararası Emmy Akademisi ve dizinin yaratıcı ekibine teşekkür eden Bilginer ödülünü kızına ‘Bu ödülü kızım Nazlı Bilginer adına, bir gün onun da oyunculuğu seçeceği umuduyla almak istiyorum’ cümleleriyle ithaf etti.

Haluk Bilginer, En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde İngiltere’den Christopher Eccleston (BBC- Come Home); Brezilya’dan Raphael Logam (Barry Company – Impuros) ve Almanya’dan Jannis Niewöhner (Amazon- Beat) ile birlikte finale kalmıştı. Bu yılki ödüllerde, 21 ülkeden 11 kategoride 44 aday yarıştı.

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı Şahsiyet 2018 yılında puhutv’de yayınlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 08:36
YORUM EKLE