Fenomen aşçı CZN Burak'ın annesi tutuklandı iddialarına yanıt!

Geçtiğimiz günlerde garsonların kavgası ile gündeme gelen CZN Burak (Burak Özdemir)'in Çapa Tıp Fakültesi'nde görev yapan annesi iddiaya göre rüşvet alma suçundan tutuklandığı öne sürülmüştü. Burak Özdemir o iddialara cevap verdi.

Fenomen aşçı CZN Burak'ın annesi tutuklandı iddialarına yanıt!

Çapa Tıp Fakültesi'nde ameliyatlarını öne aldırmak isteyen hasta yakınlarından para talep ettiği iddia edilen doktorlara operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında aralarında ünlü Profesör Dr. Mazhar Alp Bozbura ve eşi Didem Bozbura'nın da bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Bozbura’nın “Czn Burak” ismiyle tanınan Burak Özdemir’in annesi olduğu öğrenildi.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Fatih Asayiş Büro Amirliği ekipleri Çapa Tıp Fakültesi’nde bazı doktorların rüşvet talep ettiği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Sözcü'den Tugay Saday'ın haberine çalışma kapsamında ameliyatları öne aldırma ve vaadiyle rüşvet talep eden şüphelilerden birinin Profesör Dr. Mazhar Alp Bozbura olduğu belirlendi. Yürütülen takipler sonucu Bozbura’nın hasta yakınlarına Kapalıçarşı’dan pırlanta aldırdığı belirlenince operasyon için düğmeye basıldı.

Polis ekiplerince 7 Şubat Cuma günü düzenlenen operasyonda Profesör Dr. Mazhar Alp Bozbura ve eşi Didem Bozbura’nın da aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı. Emniyette yapılan sorgulamaların ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli de tutuklandı.

Tutuklanan Didem Bozbura'nın “Czn Burak” ismiyle tanınan Burak Özdemir'in annesi olduğu iddia edilmişti.

'CZN BURAK'TAN İDDİALARA YANIT

Tutuklananlar arasında yer alan Didem Bozbura'nın "Czn Burak" ismiyle tanınan Burak Özdemir'in annesi olduğu öne sürüldü. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Özdemir, "Anne gibi kutsal ve hassas bir konuda bile canımı yakarak üzerimden prim yapmaya çalışan bütün basın yayın organlarını kınıyorum. Ev hanımı olan annemi bile kullanarak bütün bu karalama haberlerini yapanlara karşı bütün hukuki haklarımı savunacağımı belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

"KİMSENİN HAKKINI YEMEDİM"

Özdemir, açıklamasının devamında şu satırlara yer verdi: "Hayatım boyunca hiç kimsenin hakkını yemedim.Kendimi bildim bileli sadece okudum çalıştım kimseye bir yanlışım olmadı.Ancak annem üzerinden bile karalama yapmaya çalışan insanların ben ne amaçla yaptığını çok iyi biliyorum.Bütün sevenlerimizin destekleri için çok teşekkür ederim." dedi

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 13:50
YORUM EKLE