Dünya Hali film galası İzmir'de

İzmir’de film galalarının bir numaralı adresi Optimum, ‘Dünya Hali’ filminin İzmir özel gösterimine ev sahibi oldu.

Dünya Hali film galası İzmir'de

İzmir’de film galalarının tek adresi olan Optimum, ‘Dünya Hali’ filminin İzmir özel gösterimine ev sahipliği yaptı. Filmin başrol oyuncuları ve yönetmeni, sinemaseverlerle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdiler.Filmde Serdar karakterine hayat veren Murat Dalkılıç aynı zamanda aralık ayı için albüm çıkaracağının müjdesini sevenlerine verdi.

Sinemaseverler için sanatla içiçe bir hafta sonu yaşatan İzmir Optimum, Dünya Hali film ekibini ağırladı. Pusula Film’in yapımcılığında çekilen, Ömer Can’ın yönettiği filmde; başrolleri Murat Dalkılıç, Melis Sezen, Serenay Aktaş ve Demet Gül paylaşıyor. İzmir Optimum AVM’de yapılan gösterimde, başrol oyuncuları ve yönetmen sevenleriyle bir araya geldi. Özellikle genç kızların ilgi odağı Murat Dalkılıç oldu.

'Pandomim dersi aldım'

Şarkıcı-oyuncu Murat Dalkılıç, "İzmir bizim uğurumuz. Albüm çıkardığım zamanda da ilk konseri İzmir’de yapmayı tercih ediyorum. İzmir seyircisi heyecan veriyor. İzmir’in enerjisi çok yüksek. Bizi de her zaman destekliyorlar" dedi. Sinemaseverlerin Dünya Hali filmini beğeneceklerini vurgulayan Dalkılıç, "Seyircilerimiz vizyonda çok tatlı bir film görecek. Bu zamanda böyle pozitif şeylere ihtiyacımız var. Biz de pozitif şeyler yapma konusunda ısrarcıyız" diye belirtti.

Filmdeki rolü gereği ünlü pandomim sanatçısı Vecihi Ofluoğlu’ndan ders aldığını söyleyen Dalkılıç, "Oyunculuk, anıları toplayabilmek adına güzel bir meslek. Bu filmdeki rolüm için pandomim dersler aldım ve güzel bir anı oldu" ifadelerinin altını çizdi.

Filmde anlatılan bir konu:Filofobik

Oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik deneyimi de olan Dalkılıç, "Şarkı bana her zaman daha fazla zevk veriyor. Şarkıcılık vazgeçilmezim ama hobi olarak diğer işleri de yapmaya özen gösteriyorum. Çünkü hem radyo ve sinema, hem de tiyatro okudum" diye belirtirken, filmde aşık olma korkusu olan filofobinin hakkında bilgi verdi:

"Filofobi tanımını bu filmin senaryosunu okuduğum zaman öğrendim. Daha önce böyle bir korkunun olduğunu bilmiyordum. Filofobi çok zor bir şey. Sanatla yaşayan insanlar aşktan besleniyorlar. Filofobik olmayı Allah kimsenin başına vermesin." dedi.

Hem şarkıcı hem oyuncu

Filmin yönetmeni Ömer Can, "Bizim için çok keyifli bir çalışmaydı. Filmi çekerken çok eğlendik. Çekimler eylül ayında bitti ve vizyona yetiştirdik. Filmi izleyenlerden gelen tepkiler de olumlu. İnşallah gişesi de bol olur. Murat’ın oyunculuğu da çok konuşulacak" iddia etti. Filmin oyuncularından Melis Sezen, Serenay Aktaş ve Demet Gül de Dünya Hali’nin çok güzel bir film olduğunu ve çekim aşamasında çok eğlendiklerini belirtti.

YORUM EKLE