Diriliş Ertuğrul 139. yeni bölümde nefesleri kesecek

Diriliş Ertuğrul 139. bölüm fragmanları yayınlandı.

Diriliş Ertuğrul 139. yeni bölümde nefesleri kesecek

TRT 1'in başarılı yapımlarından biri olan Diriliş Ertuğrul yeni bölümü bu akşam sevenleriyle buluştu.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 139. YENİ BÖLÜM

Diriliş Ertuğrul 138. Bölümünde Ertuğrul Bey, Alıncak'tan Sultan Keykavus'u ona teslim edeceğini söylemişti, karşılığında ağabeyi Gündoğru'nun affedilmesini ve altınların izini sürmeyi bırakmasını istemişti. Hülagü Han'dan korkan Alıncak, şartları mecbur kabul etmiş ve Ertuğrula tuzak kurmuştu. 

Ertuğrul Bey kıvrak zekası sayesinde Moğollar ve Dragos'u birbirine düşürmüş Sultan Keykavus'u kurduğu oyun sayesinde kurtarmıştı.

Tüm bunlar yaşanırken Ertuğrul Bey söğüte baskın vermiş ve uç beyliğinin merkezini almıştı. Af beratı vermek zorunda kalan Alıncak, Beybolat’la başbaşa vererek başka bir plan yaptı. Beybolat, af beratını babasına götüren Süleyman’a tuzak kurulmuştu. Beybolat’ın adamları tarafından yakalanarak mağaraya götürülen Süleyman, Beybolat'tın sorgusuna maruz kaldı.
 
Acaba Süleyman konuşacak mı? Söğüt’ü ve uç beyliğini yitirmesinin yanında en yakın adamı Yınal’ı kaybeden Beybolat’ın yeni oyunu ne olacak? Ertuğrul ve Alıncak arasında kendilerine bir yol çizmeye çalışan Dragos ve adamları elde ettikleri sandıktan ne öğrenecek? Uç beyliğini kaybettikleri için çok üzülen Sırma ve İlbilge nasıl bir yol izleyecek? Tüm bu soruların cevabı ve 139. bölümde Diriliş Ertuğrul’da! 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 23:57
YORUM EKLE