Acun Ilıcalı kimdir? Acun Ilıcalı Kaç yaşında?

TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı'nın hayatı merak edilen konular ve gerekli bütün bilgiler cevaplandı. Fenomen bir yarışma haline gelen Survivor yarışması her sene heycanla izlenirken sunucu Acun Ilıcalı'nın hayatı hakkındaki bilgiler de gündemde sıkça araştırılmakta. Acun Ilıcalı kimdir? İşte merak edilen cevaplar...

Acun Ilıcalı kimdir? Acun Ilıcalı Kaç yaşında?

Acun Ilıcalı Instagram hesabından canlı yayın yaparak bir futbol takımını satın almak istediğini söyledikten sonra gündeme bomba gibi oturmuştu. Futbol kulubü almak istedikten sonra servetini bir çok kişi merak etmiştir.

ACUN ILICALI KİMDİR?

Erzurum, Ilıca ilçesi doğumlu Ergün ve İlknur Ilıcalı'nın ikinci çocuğu olan Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969'da Edirne'de dünyaya geldi.

5 yaşında başladığı ilk ve orta öğretimini Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Lise eğitimine İstanbul'da Kadıköy Maari Koleji'nde başlayan Acun Ilıcalı, Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı, ama Üniversite hayatı, 7 yılın sonunda mezun olamadan bitmişti.

Acun Ilıcalı 19 yaşında iken 1988 yılında Seda Ilıcalı ile evlendi ve bu evliliğinden Banu adında bir kız çocuğu sahibi oldu. Kızının doğumundan 10 ay sonra 1990 senesinde anne ve babasını trafik kazasında kaybetti. Yaşadığı bunalımdan etkilenen Acun Ilıcalı evliliğini sonlandırdı. 1995 yılında bir kot dükkanı açan Acun Ilıcalı başarılı olamadı. Beşiktaş Muhabirliği yapan Acun Ilıcalı daha sonra Show TV'de çalışmaya başladı. 2002 Yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etti. 2005 Yılında Acun Medya prodüksiyon şirketini kurdu ve devam etti. 
2003 yılında yaptığı Zeynep Ilıcalı'dan Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna daha sahip olan Acun 3 kız babasıdır.

Filmleri ve dizileri:
2011 - Pis Yedili 
2010 - Sinyora Enrica ile İtalyan Olm... (Konuk Oyuncu)
2009 - Adab-ı Muaşeret (Konuk Oyuncu)
2005 - Dikkat Şahan Çıkabilir (Konuk Oyuncu)
 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 12:49
YORUM EKLE