2019 PowerTürk Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

PowerTürk 2019 müzik ödüllerini sahiplerine verdi.

2019 PowerTürk Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

2019'un en çok dikkat çeken PowerTürk Müzik ödülleri projesi, sadece PowerTürk ekranlarında gerçekleşti. Gecede Türk Pop Müziği'nin en güzel ve güçlü seslerine toplam 9 kategoride ödül verildi.

Bu akşam verilen PowerTürk Müzik Ödülleri'ne Nilüfer, GülşenAjda Pekkan, Hadise, Manga, Ufuk Beydemir, Mabel Matiz ve Yıldız Tilbe katıldı.

Ajda Pekkan "Yaşam Boyu Başarı" ödülünün sahibi oldu. Usta sanatcı Pekkan, “Müziğin bu özel platformunda bu kadar güzel bir ödülü almak bana mutluluk verdi” diyerek mutluluğunu dile getirdi. Yine aynı unvanla ödülünü alan Nilüfer ise “72 yılında başlayan serüvenim bu yıllara dek devam etti, bundan sonra da amacım olabildiğince uzun yıllar şarkı söyleyebilmek. Bu kadar zaman içerisinde birçok ödül aldım başarılarım ve başarısızlıklarım oldu. Ama ödüller beni her zaman çok mutlu etti. Yine çok heyecanlı ve mutluyum, müzik dünyamızın gözbebeği PowerTürk'e çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gülşen "En Güçlü Kadın Şarkıcı" ödülünü aldı ve lu ifadeleri kullandı: “Bu harika ödülle beni onurlandıran PowerTürk'e, oyaları ile bu ödülü almamı sağlayan tüm sevenlerime ve müzik dinleyicilerine teşekkür ederim”

Hadise "En Güçlü Sosyal Medya Yönetimi" ödülüne layik görüldü. Duygularımı ve hayallerimi paylaşmayı seviyorum diyen Hadise: “Bu ödül çok güzel bir ödül, en güçlü sosyal medya yönetimi benim için çok değerli bir ödül çünkü hayatımda ilk kez böyle bir ödül alıyorum. Sanatçı olmak benim için sadece klip ve fotoğraf çekimi değildir, ağzını açıp konulabilmektir, korkmamaktır, bir duruş sergileyebilmektir. Ben de sosyal medyamı bu konuda kullanmayı çok seviyorum. Oranın patronu benim, duygularımı ve hayallerimi paylaşmayı seviyorum ve sizler de bunu hissettiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yıldız Tilbe: “Aldığım proje albümü ödülü için yapımcım ve bu albümde yer alan tüm sanatçılar adına PowerTürk'e çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Mabel Matiz’e 4 Ödül Birden

Mabel Matiz PowerTürk müzik ödülünde ‘En Güçlü Erkek Şarkıcı’, ‘En Güçlü Albüm (Maya Albümü)’, ‘En Güçlü Klip (Sarmaşık şarkısının klibi)’ ve ‘En Güçlü Şarkı (Öyle Kolaysa)’ kategorilerinde  toplamda 4 ödül birden aldı.

Hssetiğim müziği yapabilmekten dolayı çok mutluyum diyen Mabel Matiz: “Ana akım Türk müzik sektörünün orta yerinde tamamen kendi canımın istediği şeyleri söyleyebilmekten ve hissettiğim müziği yapabilmekten dolayı çok mutluyum. Sarmaşık klibinin yönetmeni olan çok özel bir göze ve yüreğe sahip olan yetenekli dostum Sinan Tuncay'a teşekkür ediyorum beni ve şarkımı bu kadar iyi anlayıp görsele döktüğü için. Öyle Kolaysa’yı yazmak 4 yılımı aldım, bir kelimesi bile boşa söylenmemiş olsun istedim ve yalnızca kendi gerçeğimi anlatmaya çalıştım. Görüyorum ki nice insanın kendi gerçeğine ve hikayesine dokundu şarkım, çok mutlu ve şükran doluyum bu ödül için” dedi. Mabel Matiz kendisine ödülü getiren Maya albümü hakkında da konuşarak, “Maya albümünde emeği olan çok insan, albümün kapsadığı çok fazla an ve his var. 80-90'lar Türk Pop Müziği ile büyümüş bir çocuk olarak, Maya albümü benim o yıllara saygı duruşum. Adını annemden alıyor çünkü bu şarkılar doğum büyüdüğüm evin içinden çıkıp benimle birlikte tüm Anadolu'yu dolaştılar ve böylelikle çıktı bu albümün coğrafyası ortaya. Anadolu bu albümün coğrafyasıdır, köklerime ve tüm Anadolu'ya selam gönderiyorum” dedi.

PowerTürk Müzik Ödülleri 2019 Kazananlar

EN GÜÇLÜ SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ: Hadise

EN GÜÇLÜ KADIN ŞARKICI: Gülşen

EN GÜÇLÜ GRUP: Manga

EN GÜÇLÜ ERKEK ŞARKICI: Mabel Matiz

EN GÜÇLÜ ÇIKIŞ YAPAN ŞARKICI: Ufuk Beydemir

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ: Ajda Pekkan

EN GÜÇLÜ ALBÜM: Mabel Matiz-Maya

EN GÜÇLÜ KLİP: Mabel Matiz-Sarmaşık

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ: Nilüfer

EN GÜÇLÜ ŞARKI: Mabel Matiz-Öyle Kolaysa

EN GÜÇLÜ PROJE ALBÜM: Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 03:07
YORUM EKLE