1. HABERLER

  2. KREDİ

  3. Son Dakika Meclisten Gelen Haber Emekliyi Mutluluktan Havalara Uçuracak! SSK - Bağkur’lu, 4C’lilerin Maaşları 750 TL Fazla Ödenecek...
Son Dakika Meclisten Gelen Haber Emekliyi Mutluluktan Havalara Uçuracak! SSK - Bağkur’lu, 4C’lilerin Maaşları 750 TL Fazla Ödenecek...

Son Dakika Meclisten Gelen Haber Emekliyi Mutluluktan Havalara Uçuracak! SSK - Bağkur’lu, 4C’lilerin Maaşları 750 TL Fazla Ödenecek...

Yeni dönemde Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladıkları maaş ödemeleri protokolünü yenilemiş olan kamu bankaları, güncel emekli promosyonu kampanyalarının detaylarını paylaştılar. 3 kamu bankasının da aynı içeriğe sahip olan kampanyası kapsamında, emeklilere 750 TL’ye kadar ek ödeme verileceği bilgisi kaydedildi.

A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu ve kamu bankaları (Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası) SGK maaş ödemeleri kapsamında 3 yılda bir yenilenen protokol imzalamaktadır. Bu doğrultuda imzalanmış olan son protokolün süresi, aralık ayında dolmuş olup ilgili protokol ocak ayında 3 yıllığına güncellenmiştir. 

Kamu bankaları ve SGK arasında imzalanan protokol kapsamında, emekli vatandaşların maaşlarını taşımaları karşılığında ek ödeme garantisi verilmektedir. 

Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası kendi bünyelerinde, aynı içerikli promosyon kampanyaları düzenlemektedir. Söz konusu promosyon kampanyalarının detayları kamuoyu ile paylaşılmıştır. 

Kamu Bankalarından Emekli Promosyonu Kampanyası 

Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladıkları maaş ödemeleri protokolü kapsamında promosyon kampanyalarını yenileyen kamu bankaları, aynı içerikli kampanya detaylarını kamuoyuna duyurmuşlardır. 

Söz konusu kampanyalar kapsamında yeni müşterilere ödenecek olan promosyon tutarları ise şu şekilde belirlenmiştir: 

0- 1.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 500 TL 
1.500- 2.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 625 TL 
2.500 TL ve üzeri tutarlarda emekli maaşı alanlara: 750 TL 

Kamu Bankalarının Emekli Promosyonu Kampanyalarına Başvuru Şartları Nelerdir? 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından geliştirilmiş olan emekli promosyonu kampanyalarına başvuru yapabilmek için öncelikle ilgili bankaların mevcut müşterilerinden olmamak gerekmektedir. 

Maaş hesapları başka bankalarda bulunan ve ilgili hesabı 3 kamu bankasından birine taşıyan her vatandaş, emekli promosyonu almaya hak kazanmaktadır. Ancak maaş hesabının taşınması, promosyon ödemelerinin alınması için yeterli değildir. Hesap taşıma talimatı ile birlikte, ilgili hesabın en az 3 yıl boyunca bankada kalacağının sözünün verilmesi gerekmektedir. 

Kamu Bankalarının Emekli Promosyonu Kampanyalarına Nereden ve Nasıl Başvuru Yapılır? 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından geliştirilmiş olan emekli promosyonu kampanyalarına, ek bir başvuru yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Promosyon ödemesi alınmak istenene bankaya emekli maaşı hesabının taşınması için talimat verilmesi, ilgili ödemelerden yararlanabilmek için yeterlidir. 

Söz konusu emekli maaş hesabı taşıma işlemi, bankaların mobil uygulamaları, internet bankacılığı kanalları ve banka şubeleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Henüz bir maaş hesabı olmayan ve emekli maaşı almak için yeni başvuru yapacak olan vatandaşların, banka bilgilerini promosyon ödemesi almak istedikleri bankanın bilgileri ile doldurmaları gerekmektedir.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.