Üni ESES Konya'dan lösemili miniklere tam destek

Eskişehirspor'un Üniversiteli gençlerden oluşan taraftar grubu Üni ESES'in Konya temsilciliği, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Selçuk Üniversitesinde maske takarak atkı ve formaları ile farkındalık yaratmak için bir çalışma gerçekleştirdi.

Üni ESES Konya'dan lösemili miniklere tam destek

Üni ESES Konya temsilciliği Lösemiye farkındalık yaratmak için 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası  için atkılarını çıkarıp onun yerine maskeleri taktılar. 

Konya'da eğitim gören ve Eskişehirspor'a gönül veren üniversiteli gençler taraftar olmanın sadece yeşil sahalarda olmayacağını göstererek lösemili çocuklara destek için çeşitli etkinlikler düzenledi. Maskeni tak lösemili çocuklara umut ol diyerek Selçuk Üniversitesi Gökkuşağı Avm'de farkındalık amaçlı stand açan ekip gün boyu çeşitli etkinlikler düzenledi. Selçuk Üniversitesi'nde öğrencileri bilgilendiren Üni ESES'li gençler üniversitenin çeşitli yerlerinde dolaşarak lösemili minikler için farkındalık yarattı. Üni ESES Konya üyesi ve aynı zamanda Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesin'de gazetecilik eğitimi alan Ahmet Batuhan Polat Üni ESES olarak sık sık bu tarz faliyetlerde bulunduklarına değindi. Polat, " biz sadece yeşil saha da olmadığımızı bu tarz etkinlik ve faliyetlerde gösteriyoruz gerek minikler için olsun gerek hasta ve yaşlılar için olsun sık sık bu tarz etkinlikler yapıyoruz. Biz siyah kırmızıya gönül verirken abilerimiz ve büyüklerimizden tribünde olduğu gibi dışarda da insanlara destek olmayı ve onların yanında nasıl durabileceğimizi öğrendik. Biz bugün burda 2-8 Lösemili Çocuklar Haftası  sebebiyle toplandık ve atkılarımızı çıkarıp maskelerimizi takarak minik kardeşlerimize elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Bu bizim için bir ilk değilde ve eminimki son da olmayacak Üni ESES olarak bu tarz faliyetlere devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 18:09
YORUM EKLE