İzmir Merkez’de Sahte Para Operasyonu Yapıldı 3 Kişi Tutuklandı

İzmir merkez olmak üzere 3 ilde yapılan sahte para operasyonda gözaltına alınarak adliyeye gönderilen 6 şüphelinden 3’ü tutuklandı.

İzmir Merkez’de Sahte Para Operasyonu Yapıldı 3 Kişi Tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü vede Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerin tarafından, piyasaya sahte madeni Euro sürmek isteyen şahıslar olduğu bilgisi üzerine hemen harekete geçildi.

İzmir, ve Manisa ve Afyonkarahisar illerinde olmak üzere 7 şahsa yönelik 8 ayrı adrese  yapılan operasyonla. G.B., Y.B., T.A., S.Y., A.D. ve Y.A. yakalanarak gözaltına alındı.

Kumarhanelerde piyasaya süreceklerdi

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerin tarafından yapılan operasyonla yakalanan şüphelilerin, basmış oldukları sahte 2 Euro'ları özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vede turizm bölgelerinde olan kumarhanelerde piyasaya sürecekleri öğrenildi.

Yakalanarak gözaltına alınan 6 şüpheli, emniyette yapılan işlemleri vede ifadelerin alınmasından sonra adliyeye gönderildi.

Çok sayıda sahte madeni 2 Euro ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda 24 adet sahte madeni ve 2 Euro basımında kullanılan baskı makinası kalıbı, ve 68 adet basılmış sahte madeni olmak üzere 2 Euro, vede sahte Euro basımında kullanılan 19 bin 550 adet metal renkli pul, basıma hazır 5 adet madeni 2 Euro göbek kısmı, basıma hazır 6 adet 2 Euro dış çerçeve halkası, sahte Euro basımında kullanılmakta olan 770 adet iç halka, ve çeşitli boyutlarda göbek kısımları kesilmiş kesilmemiş olmak üzere toplam 5 bin 250 gram renkli materyal, 2 adet tabanca ve 1 adet kurusıkı silah olmak üzere toplam 14 adet gerçek  kurusıkı mermiye el konuldu.

3 şüpheli tutuklandı

Gözaltına alınarak emniyete götürülen buradaki işlemlerden sonra adliyeye gönderilen 6 şüpheliden Y.B., G.B. S.Y., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. T.A., A.D. ve Y.A. ise savcılıktaki ifadelerinden sonra serbest bırakıldı.

Z.İ. isimli şüpheliyi yakalama çalışmaları ise devam ettiği bildirildi.

YORUM EKLE