Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İzmir için özelleştirme hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İzmir için özelleştirme hamlesi geldi. Erdoğan, İzmir'in Buca ve Urla ilçesinde bazı bölgelere yönelik özelleştirme kararı aldı. Detaylar haberimizde bulabilirsiniz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İzmir için özelleştirme hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir için çok önemli  2 özelleştirmekararı aldı. Buca ve Urla’yı İlgilendiren özelleştirme kararlarında önemli ayrıntılar var.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN FLAŞ HAMLE!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdopan tarafından, Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca özelleştirme kapsam ve programında bulunan mülkiyeti Sümer Holding A.Ş. ve birleştirilerek tüzel kişiliği sona erdirilen TTA Gayrimenkul A.Ş. adına Buca’da kayıtlı taşınmazları özelleştirmek için imza attı.

ORADA ENGEL BULUNMUYOR

Arazilerin ticaret alanı, belediye hizmet alanı, genel otopark alanı, park ve yol şeklinde kullanımının önünde bir engel bulunmuyor. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planı onaylanırken kararın gereğini uygulama yetkisi ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na verildi.  

URLA'DA 5 PARSEL...

Erdoğan ayrıca Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca özelleştirme kapsam ve programında bulunan mülkiyeti Maliye Hazinesine kayıtlı olan ve Urla’da yer alan taşınmazlar için de karar aldı. Arazilerin kentsel gelişme alanı, ticaret-turizm-konut alanı, günübirlik tesis alanı, lise alanı, park, kuru dere yatağı ve yol noktasında kullanım kararları getirildi. 1/100000 ve 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği ile 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 Uygulama İmar Planı Değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazların reddedildiği belirtildi. Kararların yerine getirilmesi hususunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkili kılındı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 12:48
YORUM EKLE