Gazi’yi Şok Eden Güzel Haber

Genellikle, hep kötü haberlerle şok yaşayan Türk insanı bu kez güzel bir haber sonunda şok yaşadı. İzmir Tire’de bir gazinin yaşadığı olay şöyle gelişti:

Gazi’yi Şok Eden Güzel Haber

İbrahim Adıbelli, 2012 yılında Bingöl’de teröristlerle girdiği çatışmada elinden yaralandı. Terhisinden sonra memleketi Tire’ye gelen ve yaşamını sürdüren Adıbelli 2 ay önce işinden ayrıldı. Birkaç gün önce Tire kaymakamlığından bir çağrı alan gazi eşi ile birlikte Kaymakam Hasan Tanrıseven’in makamına çıktılar. Kaymakam makamında ağırladığı İbrahim Adıbelli ve eşini şok eden müjdeyi verdi. ‘Gazilik haklarının verildiğini, kendisine 2 bin 800 lira maaş bağlanacağını, hesabına da 135 bin lira para yatırıldığını’ söyledi.

Gazi Şok Geçirdi

Bu haber üzerine sevinçten şok geçiren ve duygusal anlar yaşayan Adıbelli konuşmakta zorluk çekti. Sözcükleri boğazında düğümlenen Adıbelli bir süre sonra yaşadığı şaşkınlığı üzerinden atabildi ve şöyle konuştu: “Bana büyük sürpriz oldu. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesine diyebildi. Daha sonra gelişmelerin şokunu üzerinden atan Adıbelli bu konuda kendisine yardımcı olan SGK müdürlüğü çalışanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Konu hakkında bir konuşma yapan Kaymakam Tanrıseven ise şunları söyledi: “Devletimiz büyüktür ve kendisine hizmet edeni asla unutmaz. Sizler tüm Mehmetçiklerimiz gibi vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için bedenlerinizi siper ettiniz. Gazilik gibi mukaddes bir nişana nail oldunuz. Bu zamana kadar toplanmış 135 bin lira hesabınıza bu hafta yatırılacak, yaklaşık 2 bin 800 lira görev malulü aylığınız da size bağlanacak. Ayrıca; devlet memuru olma hakkı da size sunulacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Bu arada SGK tire müdürü Tuğrul Karaca’yı tebrik eden Kaymakam Hasan Tanrıseven, İbrahim Adıbelli’nin durumunu kendilerine kendisinin ilettiğini dikkatinden dolayı takdiri hakkettiğini söyledi.

YORUM EKLE