Dayanışma, ‘Engel’ değil

Kendisi engelli olmasına rağmen kazandıklarından bir miktar ayırarak şehit evlatlarına kışlık giysi yardımında bulunan Yusuf Kuzucu bu davranışı ile şehit ailelerinin hem gönüllerini dualarını aldı.

Dayanışma, ‘Engel’ değil

Geçirdiği bir rahatsızlık sonucu engelli durumuna düşen ancak bu durumdan hiçbir zaman şikayet etmeyen 2 çocuk babası Yusuf Kuzucu, normal bir iş yerinde çalışamadığı için geçimini pazarlarda çorap satarak sağlamaya başladı. Çorap satarak kazandığı gelir ile ailesini geçindirmeye gayret eden Kuzucu, artırdığı bir miktar gelir ile de ihtiyaç sahibi olana bir şehit evladının kışlık ihtiyaçlarını karşıladı. Yaptığının bir insanlık görevi olduğunu ifade eden Kuzucu, “Rabbime binlerce şükürler olsun. Çok fazla bir gelirim yok ama eşimi ve çocuklarımı helalinden geçindiriyorum. Gönlümden geçen bir şehit evladımızın kışlık ihtiyacını almaktı bu da nasip oldu. Rabbim bir verene bin veriyor. Bunu biliyorum. Benim düşüncem yarım elma da olsa bir gönül almaktı” dedi.

Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir ise, iki çocuk babası Yusuf Kuzucu’nun bu davranışı karşısında oldukça duygulandığını ifade ederken, “Yusuf kardeşimiz kendisi engelli olmasına rağmen gönlü sapasağlam ve zengin bir kişiliğe sahip. Kendi ihtiyaçlarından kısıp bir şehit evladını sıcağa kavuşturması ve duasını alması bizleri de mutlu etti. Kendisine bu anlamlı davranışından dolayı kutluyorum” dedi. Pekdemir konuşmasının sonunda 2020 yılının da hayırlara vesile olmasını temenni ederken, “İnşallah 2020 yılı barış ve huzurun yaşandığı şehit haberlerinin gelmediği bir yıl olur. Bu vesile ile tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet ailelerine sabırlar diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 15:21
YORUM EKLE