TYP Çalışanları Sürekli İş İçin Ankara'ya Gitti.

TYP Kapsamında geçici işçi olarak çalışan işçiler sürekli iş için Ankaraya gittiler.

TYP Çalışanları Sürekli İş İçin Ankara'ya Gitti.

Geçici süreli devlet kuruluşlarında çalışan TYP'liler sürekli iş için Ankara'ya gittiler. Bu anlamda devlet yetkililerinden çalışma bekleyen TYP kapsamındaki çalışanların haklı talebi, yaptıkları işlerde devamlı çalışarak ailelerini geçindirmekten başka bir şey değil. 6 aylık sürenini dolmasına günler kala birçok çalışanın gözü verilecek olumlu bir habere kilitlenmiş durumda.

Sürekli Çalışma Talebi En Doğal Hak
TYP kapsamında çalışan on binlerce çalışan sadece haklarını istediklerini dile getirmektedirler. Sadece 6 aylık çalışma süresinin hem verimlerini düşürdüğünü hem de kendilerini tedirgin ettiğini dile getiren çalışanların ortak düşüncesi bu sürenini sürekli hale getirilmesi yönündedir.

Biz Sadece İşimizin Sürekli Olmasını Talep Ediyoruz

TYP temsilcilerinden Esra Çaycı, "Biz sadece çalıştığımız işin sürekli olmasını istiyoruz, geçici süreyle çalışarak ailemizi geçindiremiyoruz. Ankara'ya taleplerimizi iletmek için gittik. Bizi burada misafir eden ve desteklerini bizden hiç esirgemeyen İbrahim Özyavuz Vekilimize, Temizlik ve Sağlık alanında çalışan arkadaşlarımızın sorunlarını dinleyen Sağlık iş Adana başkanımız Hakan Toy'a, Öz İş Sendikasından Sedat sevinç ve Kadir Sağlam Başkanlarımıza TYP ailesi olarak teşekkür ederiz." dedi.

Yetkililerden Adım Atılması Bekleniyor

Geçici süreli olarak devletin bazı kurumlarında görev yapan iş kur personelleri ile ilgili yetkili organlar sessizliğini korurken süresini daralması ve birçok kişinin 13 Kasım itibari ile çalışma sürelerinin dolacak olması sebebiyle ülkenin birçok noktasında yüksek sesle talepler gelmeye devam etmektedir.

Bu anlamda bu çalışanların en büyük destekçileri arasında çalıştıkları kurum ve kuruluşlardaki yönetici kadrosu ve iş arkadaşlarından gelmektedir. Birçok kurum gerek iş ahlakı, gerek iş sevgisi ve verimliliği anlamında son derece memnun oldukları TYP kapsamındaki çalışanların sürekli olarak kurumlarında çalışması gerektiğini ifade etmektedir.

TYP çalışanları bu anlamda kendilerinin her tülü fedakârlığı yaptığını ve orada çalışan diğer arkadaşları kadar hizmet sunduklarını ifade ederken yetkililerin bir an önce harekete geçerek bu durumu çözüm bulmalarını talep etmektedirler.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
songul arslan
songul arslan - 10 ay Önce

4 aralik bizimde hakkimiz devletimizden bizlerede sahip cikmasini bekliyoruz typ ailesi

Duygu
Duygu - 10 ay Önce

4 aralıkta çalışanlar tekrar işimizi geri istiyoruz hakkımızı verin bize

Duygu
Duygu - 10 ay Önce

4 aralıkta çalışanlar tekrar işimizi geri istiyoruz hakkımızı verin bize

Songul
Songul - 10 ay Önce

Typ sureklilik verilmesini bekliyoruz saygılarımızla

Vesile yanik
Vesile yanik - 10 ay Önce

InşAllah devam ederiz

Duygu elçin
Duygu elçin - 10 ay Önce

4 aralıkta çalışanlar tekrar işimizi geri istiyoruz hakkımızı verin bize

Duygu elçin
Duygu elçin - 10 ay Önce

4 aralıkta çalışanlar şimdi işsiz işimizi geri istiyoruz hakkımızı yemeyin

Gülsüm Şenol
Gülsüm Şenol - 10 ay Önce

Hükümetimizden typ calisanlari na düzenleme istiyoruz isimizde sureklilik istiyoruz