Türk-İş'ten taşeron zammına tepki

Türk-İş'ten taşerona yapılan yüzde 4'lük zamma sert tepki.

Türk-İş'ten taşeron zammına tepki

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay taşerona yapılan yüzde 4'lük zammı eleştirerek bunu kime nasıl açıklayacaksınız diyerek tepki gösterdi.

Kadroya alınmayan taşeron işçilere değinen Atalay asıl işi yapanların kadroya alınmadığını dile getirdi. KİT'lerde asıl işi yapan taşeronun mağdur olduğu söyleyen Atalay, "Madende çalışan işçi, PTT ve TRT'de bilgi işlemde çalışanlar olarak uzatabilirim" dedi. 

İşçilerin taşeron sorunu bitti zam sorunu başladı

Atalay 85 bin taşeronun ve ailesinin müjdeli bir haber beklediğini söyledi. Enflasyon ve zam konusunda'da önemli açıklamalarda bulunan Atalay, "Karoya geçenlerle ilgili sorunlar devam ediyor. YHK'dan yüzde 4 zam. Enflasyonun yüzde 20,30 olduğu bir ülkede yüzde 4 zammı kime anlatacaksınız. Sayın Cumhurbaşkanımız her ortamda işçimizi enflasyona ezdirmedik diyor. Bizim sendikacıların görevi bu olumsuzlukları anlatmaktır. Çare bulana kadarda bunları dillendirmektir" dedi. 

Kıdem tazminatı

Kıdem tazminatı konusunada değinen Atalay, " Kıdem tazminatı bizim son kalemiz işsizlik fonundaki para sonsuz bir para değil, bunu böyle kullanmaya devam ederseniz 3-4 güne biter. Biz bu paranın tarafıyız işçi ve işveren tarafı hani biz onun yönetimindeydik yasa çıkarken bize hiç sormadılar. Tabi ki meclis alacak kararı meclise saygı duyacağız fakat etik olan bize de sorulmasıdır. Biz yasama, yürütme, yargı değiliz fakat onun bir tarafıyız. Yarın kıdem tazmiatı ile ilgili bir yasa çıkarırsanız buna kimse inanmaz ve güvenmez. Onun için kıdem tazminatının bu şeklinden memnunuz. Alamayanlar ile ilgli çalışma yaparsanız katkı sağlarız. Bulunduğunuz yerden nokta kadar geriye gitmeyiz olumsuz bir şey olursa başta ben ve bu koltuklarda oturan genel başkanlar dahil bu koltukalrda oturmanın bir anlamaı kalmaz. bunları sizlerin hoşuna gitmesi için söylemiyorum, ben dahil herkes geçici. Bunun bir hesabı ve vebali var" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
s.yılmaz
s.yılmaz - 4 ay Önce

696 khklılara söz kadro verdınız sendıka yok toplu sözleşme yok enflasyona ezıldık hanı ıscıler enflasyona ezılmeyecektı ?? akp hukumetı 4/d işçilere zam yapmalı yüzde 4 nedir yaa

idris
idris - 4 ay Önce

DEVLET HASTENESİN CALİSANLARI YUZDE 70000000000000 ENGELİ