Tren Kazasında Korkunç Bilanço

Tren Kazasında Korkunç Bilanço

Tekirdağ İstanbul seferini yapan ve Çorlu’da raylardan çıkarak kaza yapan tren faciasında ölü sayısı 24 yaralı sayısı 338 oldu. 


İstanbul Halkalı ve Tekirdağ Muratlı arasındaki tren yolu çalışmasının menfez bakım ve duvar işleri konusunda ödenek tahsis edilmediği gerekçesiyle onarılmadığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Yüzlerce insanın canıyla oynanan bu ihmalin doğru olması büyük bir skandala neden olacak. 

Zemin işi bitmeden hattın açılması da oldukça büyük bir ihmali işaret ediyor. Bakan ise en son bakımın Nisan ayında yapıldığını söyledi. Kazanın nedeni trenin dray olması olarak açıklandı. 

Jet Hızıya Yayın Yasağı Geldi

Kaza yerinde ölü ve yaralıların fotoğraflarının paylaşılması nedeniyle jet hızıyla yayın yasağı getirildi. Kazayı duyan köylülerin traktörleriyle olay yerine gelmesi ve yaralıları hastaneye taşıması nedeniyle birçok kişinin hayatı kurtuldu. Köylüler sayesinde onlarca yaralı hastaneye yetiştirilebildi. 

Bu sabah saatlerinde açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, üzücü olayda 24 kişinin öldüğü 338 kişinin yaralı olduğunun bilgisini verdi. 

Acı Bekleyiş Yürek Dağladı

Yakınlarının trende bulunduğunu bilen aileler morgda teşhis için acılı bir bekleyişe girdiler. Sosyal medya üzerinden çağrı yapan ve yakınlarını arayanların yürek dağlayan hikayeleri ortaya çıktı. Bir baba ve oğlu, iki kız kardeş ve daha nice insan tren kazası nedeniyle yaşamını yitirdi ve ailelerine acı haber geldi. Yakınlarını teşhis eden ailelerin acısını paylaşan vatandaşlar teskin etmeye çalıştı. 

Tren Kazasında Yaşamını Yitirenlerin İsimleri

Tren kazasında ölenlerin isimleri açıklandı mı diye merak eden vatandaşlar sosyal medya üzerinden bilgi veren yakınları aracıyla acı haberleri aldı. Herkesin geride bıraktığı acı hikayeler kaldı ve tüm Türkiye yasa boğuldu. Listenin bugün akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor. 

YORUM EKLE