TOKİ kura çekilişi ne zaman? TOKİ konut projesi başvuruları 15 Ocak'ta Bitiyor!

TOKİ dar gelirli aileler için yaptığı 100 bin sosyal konut projesine başvurular devam ediyor. Dar gelirli aileler ev almak için TOKİ konut kura çekilişinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Türkiye'nin 81 ilinde yapılacak olan projenin bazı başvuru şartlarının da sağlanması gerekmektedir. 16 Aralık'ta başlayan TOKİ 100 bin konut projesi başvuruları için son gün ne zaman? İşte evlerin modelleri, uygulama özellikleri ve ödeme türleri ile ilgili tüm ayrıntılar!

TOKİ kura çekilişi ne zaman? TOKİ konut projesi başvuruları 15 Ocak'ta Bitiyor!

TOKİ dar gelirli aileler için yaptığı 100 bin sosyal konut projesine başvurular devam ediyor. Dar gelirli aileler ev almak için TOKİ konut kura çekilişinin ne zaman yapılacağını merak ediyor.  Türkiye'nin 81 ilinde yapılacak olan projenin bazı başvuru şartlarının da sağlanması gerekmektedir. 

TOKİ KURA TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Kurum tarafından yapılan açıklamada kura çekiliş yeri ve programının daha sonra açıklayacaklarını duyurdu.

TOKİ HANGİ İLE KAÇ KONUT YAPACAK?

Toki sitesinde yayınlanan hangi ilde kaç konut yapılacağına dair aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TOKİ KONUTLARININ İNŞA EDİLECEĞİ İL VE İLÇELER

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek TOKİ sosyal konutlarına sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntılar belli oldu. Başvuru sürecinin de başladığı TOKİ sosyal konut projesinde evlerin 1 ila 1,5 yıl içinde teslim edileceği de duyuruldu. TOKİ başvuruları T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile yapılacak.

TOKİ EVLERİ BAŞVURU ŞARTLARI VE GEREKLİ OLAN BELGELER (EVRAKLAR)

Toplu Konut İdaresi tarafından dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için 81 ilde başlatılan bu projeye katılım gösterebilmek için başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmak mutlak önem arz ediyor. İstenilen şartları karşılayamayan kişilerin başvuruları geçersiz sayılacak. Sosyal konut başvuru şartları arasında en çok dikkat çeken ise, "Proje il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşuluyla ikamet ediyor olması veya proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması" olarak öne çıkıyor.

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT HANGİ İLLERDE VE İLÇELERDE YAPILACAK? İSTANBUL'DA KAÇ BİN KONUT İNŞA EDİLECEK?

Toplu Konut İdaresi'nin yapacağı sosyal konut evlerinin 81 ilde hangi ilçelerde yapılacağı da netli kazandı. Tam bu noktada, TOKİ evleri için en çok rağbet gören iller arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya ve Trabzon olarak öne çıkıyor. Özellikle, 'TOKİ sosyal konut evleri İstanbul'da hangi ilçelerde yapılacak?' sorusu da bu büyük metropolde yaşayan vatandaşlar tarafından yakından araştırılıyor.

2+1 VE 3+1 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Sizler için hazırladığımız haberimizin detaylarından, adım adım 2+1 ve 3+1 TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvurusu, ücreti ve ödeme planı hakkında bilgi edinebilir; İstanbul'da ve tüm illerde evlerin hangi ilçelere yapılacağını öğrenebilirsiniz.

e-Devlet ile TOKİ Sosyal Konut Başvurusu Nasıl Yapılır?

TOKİ başvurusu için öncelikle aşağıda verdiğimiz link e-devlete girmeniz gerekmektedir. Sayfaya girdikten sonra, TOKİ 100 bin sosyal konut projesi karşınıza çıkacak. Bu noktada, size uygun olan ildeki projeyi seçip yanındaki başvur butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkan sayfadaki başvuru şartları detaylarını okuyup aşağıdaki onay kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.

E DEVLET GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 16:02
YORUM EKLE