Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Personel Alacak

SGK tarafından personel alımına dair ilan yayınlandı. SGK taşrada bulunan kurumlarına istihdam edilmek üzere 400 personel alımı yapacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Personel Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yayınlanan iş ilanına göre, SGK, taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 400 personel alımı yapacaktır. Personel alımı ile ilgili şartlar belli oldu. 

SGK PERONEL ALIMI İÇİN BAŞVURU NE ZAMAN BAŞLIYOR

SGK'nın alacağı 400 personel için başvurular 10 Haziran ile 17 Haziran arasında yapılacak. Başvuru yapacak adaylar e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecekler.

SGK'NIN 400 PERSONEL İÇİN BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

SGK'nın personel alımına ilişkin başvurulardan sonra sınava hak kazanan adayların isimleri, sınav yerleri ve tarihleri 20 Haziran'da SGK'nın resmi internet sitesinde açıklanacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

SGK'nın denetmen yardımcılığı giriş sınavına katılmak isteyen adayların aşağıda belirtilen şartları sağlaması gerekmektedir.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.
  • ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda KPSS P13, KPSS P23, KPSS P40, KPSS P42 ve KPSS P 47 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 23:44
YORUM EKLE