SMS Yağmuru Günü: 7 Nisan 2018

SMS Yağmuru Günü: 7 Nisan 2018

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVK) kapsamında uyum süreci bugün sona eriyor. Vatandaşlara bugün ardı ardına SMS ile link göndererek onay isteyen firmalar ve şirketler bu konuda vatandaşlar tarafından onay verilsin veya verilmesin bundan sonra hiçbir şekilde onay isteyemeyecek ve onay alamayacak olduklarını biliyorlar.

Bununla ilgili bir gazete tarafından yapılan araştırmaların sonucunda bugün birçok vatandaşa SMS yağmuruna tutulduğu ve vatandaşların sabah saatlerinden itibaren onlarca SMS ile onay verip vermemek konusunda uğraşmak zorunda bırakıldığı gündeme damgasını vurdu. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVK) kapsamında uyum sürecinin bugün itibari ile doluyor olması sonucunda özellikle giyim ve kozmetik alanındaki firmalar onay sürecini son güne bırakmanın endişesi içerisindeler.

1 Milyon TL Cezası Var


Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVK) kapsamında eğer ki şirketler ve firmalar tarafından bugün SMS ile onay alınamazsa bir daha asla SMS gönderilemeyecek ve SMS gönderilir ise 1 milyon TL civarında cezalar ödemek zorunda kalacaklar. Vatandaşların bununla ilgili bugün cep telefonlarına ardı ardına SMS mesajları gelmesinin beklenmesi doğal bir durum.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 23:48
YORUM EKLE