Saadet Zinciri Vakaları Artıyor!

Saadet Zinciri Vakaları Artıyor!

Saadet Zinciri Vakaları Artıyor!


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen listeye göre saadet zinciri sitelerinde ciddi oranda patlama yaşanıyor. Son olarak Detaymaxinet ile ilgili yaşanan ''saadet zinciri'' iddialarından sonra milyonlarca dolar toplayan başka birçok sistemin olabilecek olduğu iddiaları üzerinde duran bakanlık, bu konuda internet üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye'de Mehmet Aydın tarafından milyonlarca dolar dolandırılan zedelerin ardından birçok kişi bu tür sistemlere merak salmış durumda iken, bakanlık ise bu tür sistemleri engelleyerek gerekli cezaların verilmesi yönünde yoğunlaşmış durumda.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Çalışıyor


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından üzerinde çalışılan birçok saadet zinciri vakasında milyonlarca dolar dolandırma riski bulunduğu dolayısı ile internet sitelerine erişim engeli getirilmesi ve yasal olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı avukatları tarafından davaların açılması adına girişimler ve adımlar atılıyor. Bakanlık tarafından getirilecek olan yeni cezalar ve yaptırımlar sonucunda saadet zinciri sitelerinin Türkiye'de açılmasının önüne geçilmesi bekleniyor. Zira Çiftlik Bank zedelerinin eğitim seviyesinin düşük olması, kandırmaya yönelik çok fazla inanan insanlar olması dolayısı ile bu tür sistemlere bu tür zayıf kişiler çekilerek binlerce dolar para kaçırılıyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 22:22
YORUM EKLE