Parasını İsteyen Taşerona Belediye Başkanından Fırça

Şirketten ücretini alamayan taşeron işçiler Belediye Başkanına gitti fırça yedi.

Parasını İsteyen Taşerona Belediye Başkanından Fırça

Taşeronun Ücreti Ödenmiyor
Zonguldak'ta dolmuş duraklarının yeniden yapılması ve parke taşı çalışmaları yapan taşeron işçi Ramazan Çağlar, MHS Firması adına çalışıyordu. Ancak Müteahhit Ali Bulut’tan inşaat için ödemeler yapılmadığı gibi işçi ücretleri de ödenmiyordu. Kendi imkanlarıyla işe devam eden işçiler bir süre sonra malzeme yokluğundan çalışamaz oldular. Ücretlerini de alamayan işçiler bunun üzerine geçtiğimiz hafta sonu iş bırakma eylemi yaptı. Eylemi duyan belediye başkanı inşaat alanına geldi.

Belediye başkanının dikkatini çekmeyi başaran taşerona Belediye Başkanı Muharrem Akdemir tarafından ücretinin ödeneceğine dair söz verildi. Bunun üzerine işçiler yeniden iş başı yaptı. Akdemir araya girse de müteahhit yine parayı ödemedi. Bunun üzerine Çağlar yeniden Zonguldak Belediyesi’ne giderek bu durumu bildirmek istedi ancak Akdemir’den fırça yediğini iddia ederek geri döndü.

İddiaya göre işçi Çağlar belediyeye gittiğinde farkında olmadan eli cebindeydi. Yanından geçen belediye başkanı bu durumu saygısızlık addederek işçiyi fırçaladı. Çağlar farkında olmadığı bu davranışı 80'li yıllara geri döndük gibi hissettim sözleriyle aktardı.

Açlık Grevine Başlayacak
İşçi Çağlar halen parasını alamadığı takdirde meydanda açlık grevi yapacağını söyledi. Hatta ‘belediyeden alacağımı alamadığım için açlık grevi yapıyorum’ yazılı pankart taşıyacağını ifade etti. Çocuklarının yurt parasını ödeyemezse yurttan atılacaklarını söyledi.

Pusula

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 11:20
YORUM EKLE