Kimyager Süper Anne

​​​​​​​4 yıl önce dünyaya getirdiği çocuğu için katkısız bisküvi deneyleri yapan ve sonunda elde ettiği formülle istediği ürünü elde eden kimyager anne çalıştığı işyerinden ayrılarak kendi işletmesini kurdu.

Kimyager Süper Anne

Bursa’da yaşayan Çiğdem Ardıç, 4 yıl önce ek gıdaya başlayan bebeği için doğal besin arayışına gitti. Bebeği için en doğal ürünü arayan anne markalı ürünlerin çoğunun başta şeker olmak üzere birçok katkı içerdiğini gördü. Bunun üzerine çocuğunun sağlıklı beslenebilmesi için çeşitli yöntemler deneyen kimyager anne sonunda tamamen doğal içerikli tam tahıllı bisküvi geliştirdi.

Hemen Sipariş Almaya Başladı

Geliştirdiği formülle ürettiği ürünü öncelikle sosyal medyada açtığı hesabından çevresi ile paylaşan Ardıç, birçok anneden sipariş almaya başladı. Bunun üzerine çalıştığı işten ayrılıp, ’Aşçı anne’ markası ile hazırladığı bisküvilerin satışına başladı.

Daha sonra işletmesini kuran Çiğdem Ardıç bu günlerde Türkiye’nin her yanından aldığı siparişlere yetişmeye çalışıyor ve tek kelime ile ürettiği ürünü hemen sevk ediyor. Bu konuda görüşlerini açıklayan Kimyager Çiğdem Ardıç şunları söylüyor: Bisküvilerimizin içeriğinde tam tahıl un karışımımız var. Tam tahıl olması lif oranı yüksek olduğu için önemli. Yağ olarak da sadece saf tereyağı ve zeytinyağı kullanıyoruz. Ürünümüzün içeriğinde, şeker veya başka herhangi bir katkı maddesi yok. Tamamen stoksuz çalışıyoruz. Aldığımız siparişi hemen üretip kargoya veriyoruz. Siparişi veren anne kısa bir sürede ürünümüzü taze olarak çocuğuna yedirebiliyor. Bu nedenle hem anneler hem de çocuklar çok mutlu.”

Kimyager süper anne, Hakkari’den Konya’ya hemen her ilden sipariş aldıklarını söyleyerek; “Süt alerjisi olan bebekler için de ürünlerimiz var. Bunun yanı sıra; keçiboynuzu unlu bebe bisküvisi, çörek otlu bebek krakeri, bebek tarhanası, bebek mantısı ve peksimet gibi yan ürünler de üretiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 17:47
YORUM EKLE