Kadroya geçen taşeron işçilerin azmi sonuç verdi

Kadroya geçen taşeron işçiler hem kendi sorunlarıyla mücadele ediyor hemde kadro alamayan taşeron arkadaşları için mücadele ediyor.

Kadroya geçen taşeron işçilerin azmi sonuç verdi

Kadroya geçen işçilerin yaşadığı özlük ve mali haklar hakkında yaşadıkalrı sıkıntılar ile kadroya geçişi gerçekleşmeyen arkadaşlarının sorunlarını hem kendi kurdukları platformlarda hemde sendikaların gündeminden düşürmüyorlar. 

Aile ve Çalışma Bakanı'na ulaştılar 

Kadro alan taşeron işçiler önemli bir başarı elde etti. Kamu Çalışanları Platformu Başkanı Fatih Öksüz  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a kendi platformalrının hazırladığı dosya ve içerikleri iletti. Birçok miletvekili bakanlara zor ulaştıklarını veya ulaşamadıklarını söylerken kadroya geçen yada geçemeyen milyonlarca işçiyi temsil eden platformun üyelerinin bakana ulaşmaları ise önemli bir adım olarak kayıtlara geçti. 

Kamu Çalışanları Platformundan açıklama 

Bakan Selçuk bugüne kadar kadroya geçen yada geçmeyen taşeron işçiler hakkında fazla açıklama yapmadı. Bu nedenle Bakan Selçuk'a sunulan dosya önem arz etmekte. Bakan Selçuk konu ile ilgili bir açıklama yapmazken,  Kamu Çalışanları Platformu, "Platform olarak taleplerimizi en üst makamlara iletmeye devam ediyoruz. Genel Başkanımız Fatih Öksüz Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir görüşme gerçekleştirirerek platformumuzun taleplerini içeren dosya ve belgeleri kendilerini takdim etti. Özellikle hastanelerde HBYS'de çalışan arkadaşlarımıza da Genel Başkanımız Fatih Öksüz'ü yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taseron
Taseron - 1 ay Önce

En ust mercilere iletildi ama hala bir cozum yok soz konusu islerine gelen bisey oldugunda hemen kanun hukmunde kararname iki gunde hazirlanip isleme konuluyo ama konu isci olunca sonuc cikmasi iki sene tabi kndilerinin tuzu kuru biz alsak milyarlari bizimde sesimiz cikmaz

Yusuf Gündoğdu
Yusuf Gündoğdu - 1 ay Önce

Biz kadroya geçen tasörenlere niye tayin hakkı bulunmuyor sayın cumurbaşkanımızdan ricam bu tayin hakını istiyoruz

Gülsüm topar
Gülsüm topar - 1 ay Önce

Ben aşcı yım ama normal bi personelden daha az maaş alıyorum bunun da çaresine bakılması lazım