İki Acı Haber Peş Peşe Geldi

8 gündür kayıp olan 6 yaşındaki konuşma engelli Ufuk Tatar’ın cansız bedenine ulaşıldı. Bir diğer acı haber de Bitlis’ten geldi. 

İki Acı Haber Peş Peşe Geldi

Dün sabah evin önünde oynarken kaybolan Sami Yusuf Marangoz’un da cansız bedenine ulaşıldı. İki haberin arka arkaya gelmesi tüm ülkeyi yasa boğdu. Küçük Sami Yusuf’u arama çalışmaları sabah saatlerine kadar devam etti. Yetkililer küçüğün cansız bedenine bu sabah saat 8’de ulaştı. Cenaze adli tıp kurumuna otopsi yapılmak üzere götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ufuk Köyün 5 Km İlerisinde Bulundu

Eğitimli köpekler ve AFAD ekiplerinin 8 gündür yaptıkları arama sonucunda insansız hava araçlarından da yararlanıldı. Arama çalışmalarının Yoluklar Mahallesi üzerine çevrilmesi Arpalı Mahallesine 5 km mesafede bulunan  Katığın Kayası mevkiinde küçük çocuğun cesedine ulaşıldı.

Amcasıyla birlikte su almaya giderken ortadan kaybolan Ufuk Tatar, günlerdir aranıyordu. Çocuğun cenazesi Adli Tıp Kurumuna otopsi için götürüldü. Otopsinin ardından kesin ölüm nedeni belirlenecek olan küçük çocuğun haberi ailesine yıldırım gibi düştü.

Türkiye Yasa Boğuldu

Ufuk ve Sami Yusuf’un acı haberleri, henüz taze olan Leyla ve Eylül’ün acısı üzerine geldi ve tüm ülkede kısa sürede sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Sürekli kayıp çocuklar olması ve cesetlerine ulaşılması arama çalışmalarının yetersiz olduğu konusunu da gündeme getirdi. Çocukların neden öldüğü belirlendikten sonra olayla ilgili net sonuçlara da ulaşılacak.

Çocuklar Neden Kayboluyor?

Sokakta oynarken kaybolan çocuklar aile büyüklerinin farkında olmadığı zamanlarda kayboluyor. Çocukların kaçırıldığı mı yoksa kendi başlarına kaybolup açlıktan mı öldükleri bilinmiyor. Bu konuda Leyla Aydemir’in yaşadığı gibi kaçırılıp, kıyafetleri çıkarılıp ölüsünün gönderildiği sonuçlarda kaçırılmış olacakları değerlendiriliyor. Ancak Leyla olayında da henüz bariz bir sonuca ulaşılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER